Lietuvoje

2012.05.28 13:30

Studijuojantys užsienyje kviečiami gyventi ir dirbti Lietuvoje

ELTA2012.05.28 13:30

Pradedama jaunųjų profesionalų programa „Kurk Lietuvai“, kuria bus siekiama sudominti užsienio aukštųjų mokyklų absolventus darbu Lietuvos viešajame sektoriuje. Premjeras Andrius Kubilius mano, jog ji leis pamatyti, kiek talentingų žmonių, pasklidusių po visą pasaulį, turi Lietuva.  

Premjeras Andrius Kubilius mano, jog ji leis pamatyti, kiek talentingų žmonių, pasklidusių po visą pasaulį, turi Lietuva.

Vyriausybės ir viešųjų įstaigų „Investuok Lietuvoje“ bei „Versli Lietuva“ iniciatyva įgyvendinamos programos dalyviai – tik labai gerais įvertinimais studijas užsienyje baigę Lietuvos Respublikos piliečiai – galės 12 mėnesių dirbti pasirinktose institucijose ir pritaikyti savo žinias praktikoje pagal įgytą išsilavinimą.

„Tai pirmoji tokio pobūdžio programa Lietuvoje, kuri suteikia realią galimybę gabiam jaunimui grįžti į gimtinę ir būti naudingam savo žiniomis“, – sako Premjeras Andrius Kubilius.

Pasak jo, Lietuva tarptautinėje arenoje giriama už jos žmonių išsilavinimą bei gebėjimus, todėl ypač svarbu, kad pažangiausias Lietuvos jaunimas po studijų užsienyje grįžtų į Lietuvą ir pritaikytų savo žinias čia.

„Galime pasidžiaugti, kad tokia programa leis mums visiems pajausti, kiek talento ir stiprių žmonių, pasklidusių po visą pasaulį, mes turime“, – sakė Premjeras.

Programą inicijavusios VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinė direktorė Milda Dargužaitė, sako, jog pristatydama šią programą Lietuva sprendžia protų nutekėjimo problemą ir konkuruoja su geidžiamiausiais darbdaviais užsienyje. Vienas iš programos tikslų bus ne tik pritaikyti gabiausių studentų žinias, bet ir padėti pagrindus tolesnei jų karjerai Lietuvoje.

Į jaunųjų profesionalų programą jau įsijungė Ūkio, Aplinkos, Finansų, Kultūros, Teisingumo, Švietimo ir mokslo, Užsienio reikalų ministerijos, laukiama patvirtinimo ir iš kitų institucijų.

Ūkio ministro Rimanto Žyliaus teigimu, ši programa bus patraukli ne finansiškai, o idėjine prasme. Vyriausybė programos dalyviams siūlys tokius pat atlyginimus, kokius gauna ir Lietuvoje gyvenantys valstybės tarnautojai.

„Programos tikslas – parodyti ir patiems pamatyti, kad, Lietuvai tampant globalia, mūsų piliečiai išvažiuoja, bet kartu ir grįžta. Jiems Lietuvoje yra vieta, jie gali čia susirasti darbą ir yra laukiami. Be to, žmonės, studijavę užsienyje, į valstybės institucijas gali atsinešti labai reikalingą kultūrinį pokytį“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė ministras.

Įveikę atranką „Kurk Lietuvai“ dalyviai metus galės po 4 mėnesius pakaitomis dirbti valstybės institucijose, kur jiems bus patikėtos konkrečios užduotys.

Studentų atranką į ES lėšomis finansuojamą „Kurk Lietuvai“ programą, anot Vyriausybės spaudos tarnybos, ketinama organizuoti bent trejus ateinančius metus. Šiais metais, pirmaisiais programos metais, atrankos komisija dviem etapais išrinks 20 studentų, tačiau išbandžius veikimo modelį kitąmet dalyvių skaičių ketinama didinti, taip pat įtraukti į programą daugiau viešojo sektoriaus institucijų bei kviesti Lietuvos aukštųjų mokyklų absolventus.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.