Naujienų srautas

Lietuvoje2014.03.20 12:53

Vaikų patyčios klesti internete: pagalbos kreipiasi septyniskart dažniau

LRT.lt 2014.03.20 12:53

Patyčias elektroninėje erdvėje pernai patyrė beveik penktadalis apklaustų vaikų, o į „Vaikų liniją“ dėl jų kreipėsi septynis kartus daugiau vaikų ir paauglių nei 2012 m., teigiama „Vaikų linijos“ pranešime spaudai.

Patyčias elektroninėje erdvėje pernai patyrė beveik penktadalis apklaustų vaikų, o į „Vaikų liniją“ dėl jų kreipėsi net septynis kartus daugiau vaikų ir paauglių nei 2012 m., teigiama „Vaikų linijos“ pranešime spaudai.

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro (SPPC) tyrimų duomenimis, 2013 m. 17 proc. vaikų teigė patiriantys elektronines patyčias. Šis procentas kasmet didėja. Elektroninės patyčios būdingiausios 6-8 klasių moksleiviams.

„2008 m. vyravo patyčios naudojant mobiliuosius telefonus (siunčiant trumpąsias žinutes ar skambinant), o 2013 m., kai internetas tapo prieinamesnis, didžioji dalis elektroninių patyčių persikėlė į skaitmeninę erdvę“, – pranešime spaudai cituojama „Olweus“ patyčių prevencinės programos vyriausioji instruktorė psichologė Ieva Dulinskaitė.

Dėl šių tendencijų „Vaikų linija“ bei „Jaunimo linija“ inicijuoja projektą „Visuomenės sąmoningumo didinimas patyčių ir savižudybių problemoms spręsti“. Projektas pristato edukacinį filmuką apie elektronines patyčias, o vyresniųjų klasių moksleiviai bei jaunimo organizacijų atstovai kviečiami dalyvauti nemokamuose, vasario-gegužės mėnesiais dešimtyje Lietuvos miestų – Vilniuje, Panevėžyje, Utenoje, Šiauliuose, Telšiuose, Marijampolėje, Alytuje, Kaune, Klaipėdoje bei Tauragėje – vykstančiuose seminaruose.

Mokymų metu su jaunuoliais bus diskutuojama apie elektroninių patyčių formas, paplitimą, situaciją mokykloje, jaunų žmonių vaidmenį patyčių prevencijoje bei galimus veiksmus pastebėjus patyčias.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi