Naujienų srautas

Lietuvoje2014.03.20 14:51

Seime laukia naujas V. Uspaskicho šou

Seimas ketvirtadienį po ilgos pertraukos grįžo prie Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimo.

Seimas ketvirtadienį po ilgos pertraukos grįžo prie Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimo.

Suformavus specialią komisiją, per artimiausias porą savaičių galima laukti daug skambių frazių – iš V. Uspaskicho ir ne tik.

Dar pernai, rudens sesijoje, inicijuotas siūlymas formuoti komisiją dėl V. Uspaskicho neliečiamybės naikinimo. Tačiau jis įstrigęs buvo kelis mėnesius, klausimas ne sykį brauktas iš darbotvarkės, prašyta pertraukų. Pirmąsyk komisijos formavimas žlugo, kai konservatoriai pasipriešinimo siūlymui, jog komisijos vadovu būtų skiriamas Petras Gražulis.

Ketvirtadienį Seimas galiausiai iš naujo ėmėsi V. Uspaskicho klausimo. Komisijos formavimo iniciatyvą Seimui pristatė tas pats P. Gražulis.

Po pateikimo komisijos formavimui pritarė 63 Seimo nariai, prieš balsavo 18, susilaikė – 19. Po svarstymo už pasisakė 63 parlamentarai, prieš – 20, susilaikė – taip pat 20.

Konservatorius Jurgis Razma pasiūlė nustatyti, kad komisijai darbą baigti reikia per dvi savaites, t. y. Iki balandžio 4 d. P. Gražulis pasiūlė dvigubai ilgesnį terminą – iki balandžio 18 d.

„Nepabėgs Viktoras – nepergyvenkit, konservatoriai“, – sakė „tvarkietis“.

Už J. Razmos datą pasisakė 60 Seimo nariai, už P. Gražulio variantą – 44. Taigi komisijai darbą teks pabaigti per dvi savaites. Vis dėlto pats V. Uspaskichas paprašė peržiūrėti šį sprendimą, mat balandžio 4 d. numatomas apeliacinio teismo posėdis Darbo partijos byloje. J. Razma replikavo, kad Seime balandžio 4 d. dar nebus balsuojama dėl imuniteto – tai tik data, iki kurios Seimo komisija turės baigti darbą.

Sykiu patvirtinta, kad komisijai vadovaus P. Gražulis – konservatoriai nustojo tam priešintis. Tiesa, būsimasis komisijos pirmininkas prieš tvirtinant sprendimą pasisakė prieš jos suformavimą. Esą visuomenė nepasitiki teismais, o V. Uspaskicho imunitetas naikinamas tik dėl jo pasisakymo apie teisėjus, už kuriuos kitų politikų niekas neskuba bausti.

„Galioja dvigubi standartai“, – primindamas, kaip konservatorius Mantas Adomėnas Konstitucinį Teismą išvadino „chunta“, sakė P. Gražulis.

Tvirtinant visą sprendimo dėl komisijos suformavimo projektą, už balsavo 63 Seimo nariai, prieš – 21, susilaikė 18.

Prokurorai V. Uspaskicho imunitetą panaikinti prašo dėl viešų politiko pasisakymų. Pernai vasarą, po eilinės kelionės į Rusiją, „darbiečių“ patriarchas nusikaltėliais išvadino jį ir jo bendražygius nuteisusius Vilniaus apygardos teismo teisėjus.

V. Uspaskichas – apie įrodymus ir seksualinės orientacijos slėpimą

Po Seimo sprendimo V. Uspaskichas žurnalistams teigė tikintis, kad Seimas jo neliečiamybės nepanaikins.

„Gal Seimo nariai sąžiningai išnagrinės visą mano pateiktą medžiagą, informaciją. Sąžiningai priims sprendimą nepatenkinti prokuroro prašymo“, – kalbėjo Darbo partijos įkūrėjas.

Politikas tikino turintis įrodymų, pagrindžiančių jo poziciją.

„Aš manau, kad jie padarė nusikaltimą prieš teisingumą, ir aš tam turiu nemažai įrodymų“, – tvirtino V. Uspaskichas.

Pašnekovas užsiminė nemanantis, kad jo byla gali būti objektyviai išnagrinėta teisme – esą teisėjai vertins teisėjų skundą, taigi nebus objektyvūs. „Koks čia teisingumo ieškojimas?“ – retoriškai klausė V. Uspaskichas.

Kaip ir P. Gražulis, politikas teigė įžvelgiantis dvigubus standartus – čia jis paminėjo ne tik Konstitucinį Teismą „chunta“ išvadinusį M. Adomėną. Esą prezidentas Valdas Adamkus savo memuaruose rašė apie „teisėjų klaną“, bet atsakomybės išvengė.

Paprašytas įvertinti jo likimą lemsiančios komisijos pirmininką P. Gražulį, V. Uspaskichas negailėjo šiltų žodžių.

„Tai yra vienas sąžiningiausių, normalios pakraipos, orientacijos žmogus. Tai, aš galvoju, teisingai nagrinės. Aš irgi normalios (orientacijos – DELFI), tai pas jį nebus subjektyvios nuomonės mano atžvilgiu“, – sakė „darbietis“.

V. Uspaskichas neseniai nutarė pakeisti savo poziciją ir vis dėlto kandidatuoti į Europos Parlamentą. Jis Darbo partijos sąraše užėmė pirmąją poziciją, kurioje anksčiau rikiavosi buvęs Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas. Žurnalistų paklaustas apie europarlamento požiūrį į homoseksualų teises, „darbietis“ mestelėjo dar vieną šmaikščią repliką.

„Ten, žinokit, aš buvau. Ten tai reikia slėpti, kad esi normalus. Bet ką darysi“, – sakė V. Uspaskichas.

DELFI primena, jog „darbiečių“ patriarcho išrinkimas į Europos Parlamentą gali sukelti nemenkų sunkumų Darbo partijos byloje. Prokuroras Saulius Verseckas DELFI teigė, jog jeigu Apeliacinis teismas nepriims sprendimo iki rinkimų rezultatų įsigaliojimo, V. Uspaskichas vėl įgis teisinę neliečiamybę. Kai europarlamentas pirmąsyk naikino „darbiečio“ imuniteto, tai užtruko daugiau nei metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi