Lietuvoje

2015.02.14 17:46

Vaikų darželių auklėtiniai pakartojo Baltijos kelią

Apie 60 vaikų darželių auklėtinių prie paminklo Konstitucijos prospekte skirto Baltijos keliui atminti dainavo Tautinę giesmę, žaidė, ir kalbėjosi apie Lietuvą ir Laisvę.

Apie 60 vaikų darželių auklėtinių prie paminklo Konstitucijos prospekte skirto Baltijos keliui atminti dainavo Tautinę giesmę, žaidė, ir kalbėjosi apie Lietuvą ir Laisvę.

Išvykoje dalyvavo net keturi Austėjos Landsbergienės darželių „Vaikystės sodas“ auklėtiniai. Prie vėliavos spalvos sienos susirinkę mažyliai nenustygo vietoje. Daugelis jų mojavo savadarbėmis trispalvėmis.

Drauge išvykoje dalyvavusi darželių vadovė A.Landsbergienė portalui diena.lt papasakojo, kad šiai dienai visuose darželiuose ruoštasi iš anksto. Vaikai patys gamino vėliavėles, jiems buvo pasakojama, ką mums reiškia Laisvė, prisiminti daugiau nei 20 metų senumo įvykiai.

„Šitai išvykai ir šitai dienai ruošėmės visą savaitę. Vaikai patys gamino vėliavėles, patys jas spalvino ir dabar su jomis susirinko šičia. Taip pat šia savo išvyka norėjome pademonstruoti vienybę. Anuomet žmonės iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos buvo labai vieningi. Stovėdami vienas šalia kito, jie demonstravo vienybę. Mes šiandien taip pat norime priminti tos dienos įvykius ir pademonstruoti vienybę. Todėl ir susirinkome iš visų darželių, nors jie nėra arti vienas kito“, – pasakojo A.Landsbergienė.

Dar vienas išvykos tikslas – skatinti pažinimą ir toleranciją. „Labai svarbu suprasti, kad Laisvė tai ir tolerancija, kitų tautų, kitų žmonių pažinimas. Aiškiname vaikams kaip svarbu yra draugauti vieni su kitais, su rusais, lenkais, latviais. Labai svarbu neužsiskleisti savyje“, – dėstė pašnekovė.

Mažyliai taip pat noriai bendravo su žurnalistais. Vaikai papasakojo, kad šiuo metu jiems yra išvyka, į kurią jie atvyko su geltonu autobusiuku. Vienas darželinukų papasakojo kaip gaminosi vėliavą.

„Dažų namie neturėjau tokių, tai spalvinau darželyje. Darželyje dažų yra. Va mano vėliava“, – trispalvę demonstravo darželio auklėtinis.