Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.14 17:32

Lenkų rinkimų akcija į rinkimus eis su K. Prunskienės partija ir Rusų aljansu

ELTA 2015.02.14 17:32

Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) Seimo rinkimuose dalyvaus su Kazimiros Prunskienės įsteigta Lietuvos liaudies partija ir Rusų aljansu. 

Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) Seimo rinkimuose dalyvaus su Kazimiros Prunskienės įsteigta Lietuvos liaudies partija ir Rusų aljansu.

„Šis pasiūlymas vakar (trečiadienį – ELTA) buvo priimtas ir patvirtintas LLRA. Seimo rinkimuose dalyvausime su dviem partijomis ir daugiau kaip dešimčia visuomeninių organizacijų“, - ketvirtadienį spaudos konferencijoje Seime sakė partijos vedlys europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis, pažymėjęs, jog pasiūlymą jungtis jis gavo iš Lietuvos liaudies partijos.

Jis teigė, jog LLRA sąraše bus 141 pavardė. Per 40 asmenų kandidatūros bus keliamos vienmandatėse apygardose.

Prie Lietuvos liaudies partijos vairo stojęs Vaidotas Prunskus teigė, jog tai – visiškai naujas darinys, kai „vadinamoji lietuviška partija“ bendradarbiauja rinkimuose kartu su tautinių mažumų partijomis.

„Tuo norime parodyti, kad mūsų visuomenė nėra susiskaldžiusi ir mes galime bendrai dirbti valstybės ir jos žmonių labui“, – sakė jis.

Paklaustas, ar jo motina taip pat dalyvaus rinkimuose, V. Prunskus atsakė, jog dėl prastos sveikatos būklės to teks išvengti.

Rusų aljanso lyderė Irina Rozova džiaugėsi, „partijos jau seniai išėjo iš tautinių rėmų“.

V. Tomaševskis LLRA sąraše bus pirmas, I. Rozova ir V. Prunskus – pirmajame penketuke.

V. Tomaševskis pažymėjo, jog tik nuo to, ar LLRA formuos Vyriausybę, priklausys jo apsisprendimas, ar tęsti pradėtą darbą Europos Parlamente, ar grįžti į Lietuvą. Jis tikisi, jog partijai pavyks surinkti daugiau nei 7 proc. balsų.

„Reikia suprasti, kad 7 proc. yra tas minimumas, tačiau mes galime gauti ir daugiau – per 10 proc. Vienmandatėse apygardose mes turime nemažai galimybių laimėti ar bent jau patekti į antrąjį ratą“, – sakė jis.

V. Tomaševskio teigimu, kol kas nesvarstoma, su kuo būtų galima sudaryti koaliciją – tam dar esą per anksti.

„Analizuosime tų partijų sudėtį ir jų programas ir tuomet apsispręsime, tačiau prioritetas šiuo metu yra teikiamas centro kairės partijoms“, – sakė europarlamentaras. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi