Lietuvoje

2014.03.20 10:42

17 laipsnių šiluma džiaugsimės tik vieną dieną

LRT RADIJAS, LRT.lt2014.03.20 10:42

Sinoptikai prognozuoja, kad Lietuvoje penktadienį oras kai kur sušils iki 17 laipsnių. Tačiau savaitgalis bus vėsesnis.

Sinoptikai prognozuoja, kad Lietuvoje penktadienį oras kai kur sušils iki 17 laipsnių. Tačiau savaitgalis bus vėsesnis.

Kaip prognozuoja sinoptikė Judita Liukaitytė, ketvirtadienį slėgis pradės kilti, nes ciklonas jau pasitraukė į rytus nuo Lietuvos: „Tačiau vietomis numatomas nedidelis lietus. Didesnė tikimybė jo sulaukti bus šiauriniuose rajonuose. Vėjas savo kryptį keis iš šiaurės vakarų į pietvakarių ir, jei ryte jis dar bus gūsingas, tai dienos valandomis pradės rimti. Oras sušils iki 4–9 laipsnių“.

Penktadienį į Lietuvą pradės keliauti daug šiltesnis oras. Ateinančią naktį lietaus nenumatoma, tik dieną kai kur – didesnė tikimybė, kad vakariniuose rajonuose – vakare trumpai palis. Vėjas bus pietvakarių, vakarų vidutinio stiprumo. Naktį temperatūra bus apie 2–7 laipsnius šilumos, o penktadienį dieną numatoma 12–17 laipsnių šiluma. Tik pačiuose vakariniuose rajonuose, kur jau pasieks naujo ciklono debesys, bus vėsiau – apie 8–10 laipsnių.

„Naktį iš penktadienio į šeštadienį naujas atmosferos frontas su nauju ciklonu neš lietų į daugelį rajonų. Nakties metu temperatūra bus panaši kaip ir prieš tai buvusią naktį – apie 2–7 laipsnius šilumos. O šeštadienio dieną atsiras daugiau pragiedrulių, tik kai kur numatomas nedidelis lietus. Temperatūra bus apie 7–12 laipsnių šilumos“, – sako J. Liukaitytė.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį nauja kritulių zona, anot sinoptikės, į daugelį rajonų vėl atneš lietų. Sekmadienio dieną vietomis numatomas nedidelis lietus, tačiau temperatūra išliks panaši.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt