Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Užsimojo vėl: stabdo rusiško „NTV Mir Lithuania“ transliacijas

Lietuvos Radijo ir televizijos komisija (LRTK) trečiadienį sprendė, kaip bausti už propagandines Lietuvoje rodytas Rusijos kanalų laidas.

Lietuvos Radijo ir televizijos komisija (LRTK) trečiadienį sprendė, kaip bausti už propagandines Lietuvoje rodytas Rusijos kanalų laidas.

Šįsyk labiausiai kliuvo „NTV Mir Lithuania“ - po skandalingos laidos apie Sausio 13-osios įvykius nuspręsta 3 mėnesiams sustabdyti šio kanalo rusiškų programų transliacijas.

Tokį sprendimą LRTK priėmė vienbalsiai.

Sankcijas retransliuotojui dar turės patvirtinti Vilniaus apygardos administracinis teismas.

Posėdžio metu komisija peržiūrėjo „NTV Mir Lithuania“ programos „Pasmerktieji: spąstai grupei „Alfa“apie KGB būrį „Alfa“ ištraukas. Kovo 11-osios išvakarėse pasirodžiusiame reportaže pateikiama savotiška kruvinų Sausio 13-osios įvykių interpretacija, joje neigiama sovietų agresija. Minėtą programą komisija įvertino kaip melą, kuriuo siekiama menkinti Lietuvos valstybingumą ir valstybės atkūrimą.

Komisijos nario Dainiaus Radzevičiaus nuomone, laidoje padaryti pažeidimai stipresni nei PBK laidoje „Žmogus ir įstatymas“, po kurios PBK retransliacijos Lietuvos buvo apribotos trims mėnesiams.  

Kęstutis Petrauskis laidoje įžvelgė akivaizdžią dezinformaciją, mat tai, kas vyko Sausio 13-ąją, yra pasakę ir teismai, ir nepriklausomi ekspertai. Pasak jo, mitas, kad „savi šaudė į savus“ – ne pirmus metus vykdomos sąmoningos politikos dalis.

LRTK posėdyje dalyvavo ir žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė. Ji sakė kartu su patarėju pati žiūrėjusi laidas ir jose pamačiusi dezinformaciją, sovietų agresijos neigimą, nesantaikos kurstymą, laisvės gynėjų aukų menkinimą.

Išvadą dėl minėtos laidos pateikė ir nepriklausomi ekspertai.

„NTV Mir Lithuania“ priklauso koncernui BMA, kuris valdo kanalą PBK. Praėjusiais metais už šmeižtą apie Sausio 13-ąją trims mėnesiams buvo sustabdytas rusiškos kanalo PBK produkcijos retransliavimas.

DELFI primena, kad LRTK dėl pastaruoju metu Lietuvoje retransliuotų laidų kovo pradžioje kreipėsi į Generalinę prokūratūrą, tačiau prokurorai dėl įvykių Kryme nušvietimo per Pirmojo Baltijos kanalo laidą „Laikas“ bei RTR Planeta laidą „Savaitės žinios“ ikiteisminio tyrimo nepradėjo.

LRTK priklauso Edmundas Vaitekūnas, Jonas Korenka, Kęstutis Petrauskis, Laimantas Jonušys, Antanas Jonynas, Dainius Radzevičius, Algis Matulionis, Vincentas Vobolevičius, Vidmantas Mačiulis, Liudvika Pociūnienė, Mantas Martišius.