Naujienų srautas

Lietuvoje2014.03.19 22:59

Iš ESBO misijos Ukrainoje grįžę karininkai: pagrindinio tikslo nepasiekėme

ELTA 2014.03.19 22:59

Iš Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misijos Ukrainoje grįžę Lietuvos karininkai sakė pagrindinio misijos tikslo nepasiekę, nes nepavyko patekti į Krymą.

Iš Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misijos Ukrainoje grįžę Lietuvos karininkai sakė pagrindinio misijos tikslo nepasiekę, nes nepavyko patekti į Krymą.

„Pagrindinis mūsų misijos tikslas buvo išsklaidyti abejones dėl neteisėtų karinių veiksmų Ukrainos teritorijoje, tačiau jo įvykdyti negalėjome, nes visi mūsų grupės bandymai patekti į Krymo teritoriją buvo nesėkmingi“, – sakė pulkininkas leitenantas Raimondas Ivanauskas.

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Ginklų kontrolės skyriaus inspektoriai, dalyvavę karinėje stebėjimo misijoje Ukrainoje, savo veiklos rezultatus pristatė krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui.

R. Ivanausko teigimu, nepasiekus pagrindinio misijos tikslo Kryme, kariniai stebėtojai lankėsi rytinėje Ukrainos dalyje, kur susitiko su vietos valdžios atstovais ir aplankė ten esančius Ukrainos karinius dalinius.

Situacija Ukrainoje išlieka įtempta, todėl Ukrainos prašymu karinė stebėjimo misija pratęsta iki kovo 20 dienos. Į Ukrainą yra išvykęs vienas Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Ginklų kontrolės skyriaus inspektorius.

Kovo 5-16 dienomis vykusioje karinėje stebėjimo misijoje Ukrainoje iš viso dalyvavo 50 stebėtojų iš 28 valstybių.

Ši karinė stebėtojų misija vyksta pagal ESBO Vienos dokumento nuostatas, numatančias galimybę valstybei narei savanoriškai kviesti inspektorius į teritoriją, kurioje galimai vykdoma įtarimus tarptautinei bendrijai kelianti karinė veikla.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi