Lietuvoje

2015.09.08 13:45

290 tūkstančių vairuotojų rizikuoja likti be pažymėjimų

lrytas.lt 2015.09.08 13:45

Senieji popieriniai laminuoti vairuotojo pažymėjimai dar galioja, tačiau juos turi net 290 tūkst. gyventojų, todėl laukiantiems iki paskutinės minutės gali tekti stumdytis milžiniškose eilėse ir gerokai ilgiau laukti pagaminto naujojo pažymėjimo.

Senieji popieriniai laminuoti vairuotojo pažymėjimai dar galioja, tačiau juos turi net 290 tūkst. gyventojų, todėl laukiantiems iki paskutinės minutės gali tekti stumdytis milžiniškose eilėse ir gerokai ilgiau laukti pagaminto naujojo pažymėjimo.

Senieji rusiški vairuotojo pažymėjimai nebegalioja nuo Naujųjų metų. Juos vis dar galima pasikeisti į naujus, tačiau iki tol vairuoti draudžiama. Dabar atėjo laikas pasikeisti lietuviškus laminuotus vairuotojo pažymėjimus.

„Regitros“ duomenimis, apie 290 tūkst. gyventojų dar yra nepasikeitę senųjų vairuotojo pažymėjimų be galiojimo nuorodos, todėl, artėjant galiojimo terminui, gali susidaryti ilgos pareiškėjų eilės.

Gyventojai išvengtų bereikalingos gaišaties eilėse, jei nelauktų paskutinių dienų ir jau dabar pasirūpintų naujais dokumentais.

Senieji popieriniai vairuotojo pažymėjimai, kuriuose nenurodyta jų galiojimo pabaiga, baigs galioti 2017 m. vasario 3 dieną. Nors iki tol liko dar beveik treji metai, eilių išvengs tik laiko netempusieji.

Naują vairuotojo pažymėjimą galima užsisakyti bet kuriame vairuotojo pažymėjimus išduodančiame „Regitros“ padalinyje nepriklausomai nuo asmens gyvenamosios vietos Lietuvoje. Vairuotojo pažymėjimai išduodami per dešimt darbo dienų nuo pareiškėjo prašymo pateikimo „Regitrai“ dienos.

Užsisakant naują pažymėjimą, reikia pateikti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą, turimą vairuotojo pažymėjimą (jei neprarastas) ir policijos išduotą vairuotojo kortelę (šias korteles policija išduodavo iki 2000 m.), jei ji neprarasta.

Skaitmeninis asmens atvaizdas paruošiamas „Regitroje“, todėl pateikti nuotrauką nebūtina. Taip pat priimamos ir popierinės nuotraukos, jei jos atitinka nustatytus reikalavimus.

Jei pareiškėjas pageidauja, kad pagamintas naujas pažymėjimas būtų pristatytas pareiškėjo nurodytu adresu Lietuvoje, apie tai jis turi informuoti užsakymo metu. Keičiamas senasis vairuotojo pažymėjimas paimamas tik pareiškėjui įteikiant naująjį vairuotojo pažymėjimą. Atsiimti jį gali ne tik jo savininkas, bet ir savininko įgaliotas asmuo ar advokatas.

Vairuotojo pažymėjimai keičiami ir nuolat užsienyje gyvenantiems piliečiams. Jie dėl vairuotojo pažymėjimų keitimo turėtų kreiptis į toje valstybėje vairuotojo pažymėjimus išduodančią instituciją.