Lietuvoje

2014.03.17 18:45

L. Linkevičius: šnipo išviešinimas – pakankama priemonė „šiai minutei“

BNS2014.03.17 18:45

Rusijos ambasadoje Lietuvoje dirbusio žvalgybos darbuotojo paviešinimas yra pakankama priemonė, ir kol kas nesiimta žingsnių jį išsiųsti iš šalies, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Rusijos ambasadoje Lietuvoje dirbusio žvalgybos darbuotojo paviešinimas yra pakankama priemonė, ir kol kas nesiimta žingsnių jį išsiųsti iš šalies, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Taip ministras komentavo Valstybės saugumo departamento (VSD) paviešintą informaciją, kad antrojo sekretoriaus pareigas Rusijos ambasadoje einantis Valerijus Katula yra Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) rezidentūros darbuotojas.

VSD ataskaitoje teigiama, kad jis bandė verbuoti Lietuvos valstybės tarnautoją, siekdamas gauti įslaptintą ir kitą jautrią informaciją apie Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai.

„Mes žinome tą informaciją, ir visi žinos, kad jis toks yra“, – BNS telefonu iš Briuselio sakė L. Linkevičius.

Paklaustas, ar nesiims priemonių išsiųsti žvalgybininką iš šalies, ministras sakė, kad „šiai minutei“ informacijos paviešinimas yra pakankama priemonė.

„Šiuo metu kol kas tokių žingsnių nesiimame. Be tai, kad jis yra išviešintas, manau irgi yra pakankama priemonė šiai minutei. Kol kas tiek, o po to žiūrėsime“, – teigė ministras.

Anot VSD ataskaitos, GRU darbuotojas prašė informacijos apie Lietuvos pirmininkavimo renginius ir prioritetus, asociacijos sutarčių su Rytų partnerystės šalimis galimybes, užsienio valstybinių delegacijų vizitų Lietuvoje rezultatus.

Pasak ataskaitos, GRU darbuotojas savo kontaktui neatskleidė priklausomybės žvalgybai, teigė, jog informacija reikalinga rašyti ataskaitas Rusijos užsienio reikalų ministerijai. Už surinktą informaciją buvo žadamas piniginis atlygis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.