Lietuvoje

2014.03.17 15:43

Pirmąjį nacionalinį raiškiosios televizijos kanalą LRT HD jau mato per 100 tūkst. žiūrovų

2014.03.17 15:43

Pirmasis nacionalinis raiškiosios televizijos kanalas LRT HD nuo šiandien – jau ir didžiausios Lietuvoje integruotų telekomunikacijų, IT ir televizijos paslaugų teikėjos TEO paslaugų pakete. TEO išmaniosios televizijos paslaugomis naudojasi 106 tūkstančiai klientų.

Tai reiškia, kad LRT HD gali matyti dar bene keturiskart daugiau žiūrovų, negu iki šiol. Nuo sausio LRT HD jau transliavo penkiolika kabelinių televizijų, tarp kurių „Cgates“, „Init“, „Balticum TV“ ir daugelis kitų.

HD ir 3D kanalai tarp išmaniosios TEO televizijos žiūrovų tampa vis populiaresni. Jų žiūrimumas per metus, remiantis 2014 m. vasario pabaigos duomenimis, išaugo 73 procentais.

Išmaniosios TEO televizijos  žiūrovai dabar gali matyti iš viso 7 raiškiuosius kanalus: LRT HD, NBA HD TV, „iConcerts HD“, „Eurosport HD“, „Discovery HD Showcase“, „National Geographic Channel HD“ , „History HD“ ir 3D kanalą „3flow“.

Išmaniosios TEO televizijos klientai per LRT HD šiais metais raiškiuoju formatu galės matyti „Eurovizijos“ pusfinalius ir finalą, kurie vyks Danijos sostinėje Kopenhagoje gegužės 6–10 dienomis, taip pat birželio 12 d. – liepos 13 d. Brazilijoje vyksiantį Pasaulio futbolo čempionatą.

Išmaniosios TEO televizijos klientai galės pasinaudoti išskirtinėmis TEO išmaniosios televizijos teikiamomis galimybėmis ir peržiūrėti svarbių muzikinių ar sporto įvykių transliacijas jiems patogiu laiku. Norintieji stebėti tiesioginę koncertų ar varžybų transliaciją, bet įsijungę televizorių joms jau prasidėjus, jas galės atsukti nuo pradžių, sustabdyti vaizdą ar pasukti jį į priekį. Ateityje LRT HD žiūrovai galės naudotis ir kitomis inovatyviomis paslaugomis, kurios netrukus bus integruotos į naująją programą, pavyzdžiui, galimybe pasirinkti televizijos programos kalbą ir subtitrus.

HD kanalus gali žiūrėti išmaniosios TEO televizijos klientai, kuriems paslaugos teikiamos naujos kartos šviesolaidiniu ar sparčiu plačiajuosčiu ryšiu, o jų televizoriai yra pritaikyti rodyti šiuo formatu. Norintiems žiūrėti naująjį kanalą LRT HD tereikia užsisakyti kanalų rinkinį „HD ir 3D“, rodomą be papildomų mokesčių. TEO išmaniosios televizijos paslaugomis naudojasi 106 tūkstančiai klientų.

Kanalas LRT HD savo transliacijas pradėjo šių metų pradžioje. Iki šiol LRT rodytus pasaulinius muzikos ir sporto renginius raiškiuoju (HD) formatu TEO retransliavo specialiai sukurtais kanalais. Pernai raiškiuoju formatu TEO išmaniosios televizijos klientai galėjo pamatyti „Euroviziją“, Pasaulio plaukimo čempionato, Pasaulio lengvosios atletikos čempionato bei Europos plaukimo čempionato varžybas.