Naujienų srautas

Lietuvoje2014.03.17 11:31

V. Ušackas pašiurpęs

Anglų kalba leidžiamas Rusijos laikraštis „The Moscow Times“ paskelbė, kaip buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras, dabartinis Europos Sąjungos (ES) pasiuntinys Maskvoje Vygaudas Ušackas esą buvo pliekiamas įtakingų ES šalių verslininkų.

Anglų kalba leidžiamas Rusijos laikraštis „The Moscow Times“ paskelbė, kaip buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras, dabartinis Europos Sąjungos (ES) pasiuntinys Maskvoje Vygaudas Ušackas esą buvo pliekiamas įtakingų ES šalių verslininkų.

V. Ušackas apstulbęs – diplomatas DELFI teigė, kad susitikimo su verslininkais būta, bet jo turinys visiškai iškreiptas.

Eksministro teigimu, tarp ES verslininkų juntamas nepasitenkinimas įtampa tarp Maskvos ir Briuselio, tačiau privačiame susitikime esą neskambėjo nei užgaulios replikos, nei pareiškimai, neva ES elgesys primena „vyrą, kuris iškastruoja save, siekdamas paerzinti neištikimą žmoną“, kuriuos skelbia „The Moscow Times“.

Negana to, „The Moscow Times“ skelbia, jog buvęs Lietuvos ministras susitikimo nekomentavo – kai pats diplomatas kategoriškai tvirtina net nesulaukęs jokio paklausimo iš redakcijos.

Nusivylė įtakingu leidiniu

V. Ušackas DELFI teigė susitikęs su Europos verslininkų asociacijos atstovais, tačiau susitikimo turinys esą perteiktas smarkiai iškraipant pokalbio eigą. ES ambasadorius Maskvoje pabrėžia, jog „The Moscow Times“ iki šiol pasižymėjo pakankamai gera reputacija.

„Sudėliota be jokių faktų. Tai, kas parašyta, neatitinka tikrovės, kas buvo kalbėta. Mane labai stebina, kad tokios reputacijos laikraštis kaip „The Moscow Times“ išspausdina straipsnį net nepatikrinęs faktų“, – kalbėjo V. Ušackas.

Laikraštis skelbia, kad Lietuvos diplomatas nekomentavo susitikimo su verslininkais, kurį neva buvo priverstas nutraukti dėl pernelyg įkaitusios atmosferos. Tuo tarpu V. Ušackas tvirtina nesulaukęs jokio prašymo pakomentuoti šį susitikimą.

„Jie meluoja, teigdami, kad bandė su manimi susisiekti“, – sakė eksministras, pridurdamas, jog verslininkų asociacijos nuomonės „The Moscow Times“ taip pat neprašė.

Stebisi anonimų kupinu tekstu

V. Ušackas pabrėžia, kad laikraščio publikacijoje cituojamas būrys susitikime neva dalyvavusių verslininkų, tačiau nenurodoma nė vieno jų pavardė. Anot leidinio, susitikimo dalyviai kalbėti sutiko tik anonimiškai, tačiau diplomatas tvirtina, kad tokių pareiškimų, kuriuos cituoja „The Moscow Times“ paprasčiausiai nebuvo.

Viena spalvingiausių citatų, neva išsakytų susitikime su ES ambasadoriumi: „Tai panašu į vyrą, kuris iškastruoja save, siekdamas paerzinti neištikimą žmoną“. V. Ušackas tvirtina neišgirdęs nieko, kas bent iš tolo primintų tokią retoriką.

„Susitikimas buvo, ir buvo diskusijos, ir buvo kalbos, ir buvo skirtingos nuomonės apie sprendimus, kuriuos kovo 6 d. priėmė ES Taryba. Ir apie galimus apribojimus. Bet visa tai vyko visiškai kitokioje šviesoje. Ir tų citatų ir pareiškimų, kaip ten rašo – įžeidžiančių ir kitokių, nebuvo vartojama. Tai giliai nustebino ne tik mane, bet, kiek žinau, ir asociacijos vadovus“, – sakė diplomatas.

V. Ušackas neslėpė, kad verslininkai nėra patenkinti padėtimi bei jau dabar pasaulio ekonomikoms juntamus smūgius, pasipylusius iškart prasidėjus krizei Kryme. Tačiau retorika esą tikrai nebuvo tokia, kokią skelbia „The Moscow Times“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi