Lietuvoje

2014.03.16 19:14

L. Linkevičius: sankcijos Rusijai – ES ministrų darbotvarkėje

BNS2014.03.16 19:14

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, jog neteisėtą referendumą Kryme įvertins pirmadienį posėdžiausiantys Europos Sąjungos ministrai, tarp klausimų – ir galimos sankcijos Rusijos pareigūnams.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, jog neteisėtą referendumą Kryme įvertins pirmadienį posėdžiausiantys Europos Sąjungos ministrai, tarp klausimų – ir galimos sankcijos Rusijos pareigūnams.

„Mes esam pasakę, dar prieš organizuojant šitą referendumą, kad nelabai įsivaizduojam, kaip gali būti legalus referendumas, kuris prieštarauja tarptautinei teisei, Ukrainos konstitucijai ir pagaliau vyksta, kai dalis Ukrainos suverenios teritorijos, tai yra Krymo pusiasalis, okupuotas svetimos šalies kariuomenės. Tokiom sąlygom vykstantis referendumas jokiais atvejais negali būti laikomas legitimiu. Kaip tik rytoj bus proga, kada susirenka užsienio reikalų taryba, aš manau, kad vienas iš punktų išvadose, kurios bus patvirtintos, įvertins šitą įvykį“, – BNS sekmadienį sakė L. Linkevičius.

Jis pažymėjo, jog iš Rusijos pusės kol kas nematyti pastangų sumažinti įtampą, ir ministrai aptars, kokių galima imtis konkrečių priemonių siekiant išspręsti konfliktą. „Visos tos priemonės, kurios gali būti priimtos tarptautinėse organizacijose, šiuo atveju mes kalbam apie Europos Sąjungą, turi padėt deeskaluot situaciją“, – sakė ministras.

Klausiamas, ar tos konkrečios priemonės yra galimos sankcijos Rusijos pusei, jis atsakė: „Vienas iš variantų yra sankcijos prieš pareigūnus, žiūrėsim, kaip pavyks susitarti, nes procesas nėra labai paprastas, bet kad darbotvarkėj yra sankcijos, čia be jokios abejonės“.

Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius Briuselyje pirmadienį dalyvaus Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kuriame ES užsienio reikalų ministrai aptars Rytų partnerystės klausimus, ypač daug dėmesio bus skirta situacijai Ukrainoje.

Sekmadienį Maskvos pajėgų kontroliuojamame Kryme vyko balsavimas referendume dėl prisijungimo prie Rusijos.

Naujoji provakarietiška Kijevo valdžia, Europos lyderiai ir JAV prezidentas Barackas Obama pareiškė, kad šis balsavimas, kurį skubos tvarka organizavo Krymo prorusiška valdžia, nėra legitimus, nes pažeidžia Ukrainos konstituciją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.