Lietuvoje

2014.03.16 11:49

L. Graužinienė išvyksta į Ukrainą

BNS 2014.03.16 11:49

Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė sekmadienį su dviejų dienų vizitu išvyksta į Ukrainą.

Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė sekmadienį su dviejų dienų vizitu išvyksta į Ukrainą.

Parlamento vadovė Kijeve dalyvaus Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos Parlamentinės Asamblėjos (PA) prezidiumo posėdyje, taip pat susitiks su vietos lietuviais.

Kartu vyksta Seimo delegacijos Lietuvos, Lenkijos bei Ukrainos parlamentų asamblėjoje narys konservatorius Kęstutis Masiulis.

Lenkijos delegacijai PA prezidiumo susitikime atstovaus Senato pirmininkas Bogdanas Borusewiczius, Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas, laikinasis Ukrainos laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas.

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos Parlamentinė Asamblėja Kijeve rengiama dėl įvykių Kryme. Rusijos karinėms pajėgoms kontroliuojant padėtį šioje Ukrainos teritorijoje, sekmadienį Kryme rengiamas referendumas dėl jo prisijungimo prie Rusijos. Lietuva ketvirtadienį priėmė rezoliuciją, įspėjančią, kad šio referendumo rezultatų nepripažins.

Pastarąjį kartą L. Graužinienė Ukrainoje lankėsi praėjusių metų lapkričio 26-27 dienomis prieš Rytų partnerystės susitikimą Vilniuje. Tuomet ji norėjo palaikyti ir paskatinti ukrainiečius pasirašyti asociacijos sutartį su Europos Sąjunga.

Sutartį tuometinis prezidentas Viktoras Janukovyčius atmetė, tuo sukeldamas masinius protestus, kurie peraugo į kruvinus susirėmimus. Vėliau V. Janukovyčius išvyko į Rusiją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.