Lietuvoje

2014.03.15 22:48

Lietuvoje siaučia audra, užvirtus medžiui žuvo moteris

Lietuvoje ir kaimyninėje Lenkijoje šeštadienį stiprus vėjas vartė medžius, gadino pastatų stogus. Neišvengta ir aukų – užvirtus medžiui Kupiškio rajone žuvo moteris. Be elektros Lietuvoje likę apie 40 tūkst. vartotojų.

Lietuvoje ir kaimyninėje Lenkijoje šeštadienį stiprus vėjas vartė medžius, gadino pastatų stogus. Neišvengta ir aukų – užvirtus medžiui Kupiškio rajone žuvo moteris. Taip pat sužeistas ugniagesys. Be elektros Lietuvoje likę apie 40 tūkst. vartotojų.

15 min.lt praneša, kad Kupiškio rajone esančiame Aukštupėnų kaime šeštadienį užvirtus medžiui žuvo moteris. Kaip portalą informavo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Valdymo organizavimo skyriaus vyresnioji specialistė Regina Bučinskienė, nelaimė įvyko 18 val. 45 min. Kupiškio rajono Aukštupėnų kaime.

„Buvo iškviesti Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojai, jie šalino ant kelio vėtros pusiau nuverstą medį. Medis buvo dvigubas – iš vieno kamieno buvo išaugę du medžiai. Vienas buvo pusiau nulūžęs, gelbėtojas jį pradėjo pjaustyti. Ten buvo atėjusi, manyčiau, pažiūrėti, vietinė 38 m. moteris. Bepjaunant medį, lūžo kita pusė, buvo sužalotas ugniagesys, medis mirtinai prispaudė šalia stovėjusią moterį“, – sakė R. Bučinskienė.

Moteris turėjo 5 mėnesių kūdikį vaiką. Kokių sužalojimų patyrė ugniagesys, kol kas nėra pranešta.

Kaip skelbia LRT televizija, daug žalos užklupusi audra pridarė pajūriui. Vėjas nuplėšė beveik visą Klaipėdos Sendvario gimnazijos stogą. Nuvirtę medžiai, mansardos, tvoros Klaipėdos ir Šilutės rajonuose apgadino daug automobilių. Be elektros Lietuvoje liko tūkstančiai vartotojų. Ugniagesiai dėl stipraus vėjo kelias dešimtis kartų vyko šalinti medžių ar šakų nuo važiuojamosios dalies bei pastatų.

Dėl prastų oro sąlygų kelias valandas neveikė Senoji Klaipėdos perkėla, buvo apribota laivyba.

Vėliau vėjas sustiprėjo ir žalos pridarė pietrytiniuose rajonuose. Pasak sinoptikų, tokie vėjai išsilaikys iki pusiaunakčio.

Šeštadienį viesulas daug žalos pridarė ir Lenkijoje. Nors žmonės nenukentėjo, beveik 100 tūkst. namų liko be elektros. Varšuvoje taip pat plėšti namų stogai, virto medžiai, išgriauti šviesoforai.