Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Dėl laužo neleidusių kūrenti policininkų ministras inicijavo tyrimą, profsąjunga tai vadina spaudimu

BNS 2015.09.08 13:45

Vidaus reikalų ministras „tvarkietis“ Dailis Alfonsas Barakauskas pavedė atlikti tarnybinį patikrinimą dėl policijos veiksmų, kuomet jie neleido prie Seimo kūrenti agitacijai už referendumą dėl žemės nepardavimo užsieniečiams skirto laužo. Policijos pareigūnų profsąjunga dėl to pasipiktino ir pavadino ministro poziciją spaudimu savo pareigas atlikusiems pareigūnams.

Vidaus reikalų ministras „tvarkietis“ Dailis Alfonsas Barakauskas pavedė atlikti tarnybinį patikrinimą dėl policijos veiksmų, kuomet jie neleido prie Seimo kūrenti agitacijai už referendumą dėl žemės nepardavimo užsieniečiams skirto laužo. Policijos pareigūnų profsąjunga dėl to pasipiktino ir pavadino ministro poziciją spaudimu savo pareigas atlikusiems pareigūnams.

Kaip skelbta žiniasklaidoje, laužą minint Nepriklausomybės atkūrimo dieną įžiebė Kovo 11-osios akto signatarai Romualdas Ozolas ir Audrius Rudys. Planuota ugnį čia kūrenti tol, kol Seimas paskelbs referendumą. Tačiau policijos pareigūnai nurodė laikytis viešosios tvarkos ir laužą kūrenusiems asmenims jį išardyti, o šio nurodymo nepaisius juos sulaikė bei pristatė į policijos komisariatą.

Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad D. A. Barakauskas pavedė ministerijos generalinei inspektorei Ilonai Bondzinskaitei per mėnesį atlikti tarnybinį patikrinimą dėl policijos pareigūnų veiksmų teisėtumo.

Ministro aiškinimu, dėl policijos veiksmų jis priverstas aiškintis Seimui, todėl turi išsiaiškinti tiesą.

„Aš noriu žinoti tikrąją tiesą, noriu įsitikinti, ar buvo duoti leidimai, ar viskas yra atlikta, ar ta pati policija padarė viską pagal įstatymus, ar nėra kokių nusižengimų“, – BNS aiškino jis.

Jis sakė, kad aiškintis situaciją ministerijoje nuspręsta siekiant išvengti politikavimo.

„Yra generalinio inspektoriaus pareigybė, kurią aš galiu panaudoti tada, kai man yra neaiškumų, nes šiaip jau pagal tą situaciją atlikti patikrinimą turėjau duoti pavedimą Policijos departamentui. Tam, kad nebūtų konjunktūrinio šito klausimo supolitikavimo, aš pavedžiau patikrinimą atlikti generalinei inspektorei aplenkiant Policijos departamentą ir apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą“, – teigė ministras.

D. A. Barakauskas atmetė, kad savo veiksmais jis daro spaudimą policijai.

„Aš supratau, ką jūs turite omenyje – ar ministras nedaro spaudimo policijai. Policijos departamentas yra viena iš sudėtinių vidaus reikalų ministro kuruojamų sričių. Ir kol aš būsiu ministras, leiskite man priiminėti sprendimus, kuriuos manau šiuo metu reikalinga, nes jie sukėlė labai didelį politinį obalsį, aš noriu išsiaiškinti tiesą. Koks čia spaudimas?“, – dėstė jis.

Ministras sakė esąs iškviestas kitą savaitę pateikti informaciją Seimo plenariniame posėdyje.

„Seime buvo užduota krūva klausimų, aš iš Seimo narių turių krūvą pakvietimų, kaip tai siejasi su Ukraina, kaip tai siejasi su Maidanu, kaip tai siejasi su „Berkutu“. Vadinasi, aš turiu pasižiūrėti, jeigu kyla politikams tokie klausimai, iš kur jie tokie atsirado“, – įsitikinęs jis.

Lietuvos policijos profesinė sąjunga vadovė Roma Katinienė BNS apgailestavo, kad ministras nesupranta savo pareigas vykdančių pareigūnų.

„Nesvarbu iš tikrųjų, kokia būtų šventė, bet mes įstatymo visi turime laikytis. O policijos pareigūnai tam ir yra, kad jei atliktų savo pareigas, funkcijas ir užtikrintų tvarką. Nesvarbu, kokia tai buvo šventė ir kokios geros intencijos - įstatymų turime laikytis visi, o ministro tokius pasisakymus, kad bus vertinami pareigūnų veiksmai, galima vertinti kaip spaudimą“, – BNS sakė R. Katinienė.

Ji pabrėžė, kad toks politikų kišimasis į pareigūnų darbą nepadeda policijos sistemai „valytis ir ugdyti principingus policijos pareigūnus“.

„Man tai keisti tokie ministro pareiškimai. Ko gero, žmonės galbūt ne savo kėdėje sėdi arba nelabai susivokia, kas yra teisėsauga, kad iš tikrųjų žmonių darbas yra griežtai reglamentuotas, pavyzdį mes turime rodyti (...). Aš manau, kad šiek tiek policijos pareigūnai jau priprato prie politikų išsišokimų – pradedant Gražuliu, baigiant ministru“, – teigė profesinės sąjungos vadovė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.