Lietuvoje

2014.03.14 19:46

R. Paksas sako kol kas nesulaukęs prezidentės atsakymo dėl žodžių apie „darbiečius“

BNS2014.03.14 19:46

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis europarlamentaras Rolandas Paksas sako kol kas nesulaukęs prezidentės Dalios Grybauskaitės atsakymo į prašymą pateikti faktus, pagrindžiančius jos žodžius dėl galimos Rusijos įtakos Darbo partijos vadovams.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis europarlamentaras Rolandas Paksas sako kol kas nesulaukęs prezidentės Dalios Grybauskaitės atsakymo į prašymą pateikti faktus, pagrindžiančius jos žodžius dėl galimos Rusijos įtakos Darbo partijos vadovams.

„Valdančiųjų politinė taryba sutarė, kad prezidentė turėtų atsakyti dėl savo pasisakymo, ir aš kaip pirmininkaujantis posėdžiui kreipiausi raštiškai į Prezidentūrą, kol kas atsakymo nesu gavęs“, – BNS penktadienį popiet sakė R. Paksas.

Praėjusią savaitę penktadienį valdančiųjų politinė taryba nusprendė kreiptis į D.Grybauskaitę, kad ši pateiktų faktus, pagrindžiančius jos pasisakymą, kad Darbo partijos vadovai gali būti veikiami Rusijos. Paskelbta, jog prezidentės atsakymo bus laukiama savaitę, o nesulaukus bus inicijuojama komisija dėl jos įgaliojimų viršijimo.

R. Paksas neprognozavo, kaip klostysis įvykiai, jei šalies vadovė ignoruotų valdančiųjų raštą. „Kol kas dar anksti. Sulauksiu šeštadienio, sekmadienio, o kitą savaitę informuosiu politinę tarybą ir, manau, tas klausimas bus iškeltas, ką daryti, jei nėra atsakymo, arba, ką daryti, jei atsakymas bus, bet faktai nepateikti“, – sakė R. Paksas.

Prezidentė D. Grybauskaitė praėjusią savaitę pareiškė turinti žinių, kad valdančiosios Darbo partijos vadovams įtaką gali daryti Rusijos vadovybė, todėl šios partijos atstovai nebus kviečiami į pasitarimus dėl šalies gynybos klausimų. Kiek vėliau šalies vadovė patikslino turėjusi omenyje konkrečiai Darbo partijos įkūrėją Viktorą Uspaskichą.

Šią savaitę su šalies vadove susitikęs Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius Gediminas Grina žurnalistams sakė negalintis komentuoti jos eiginių apie Darbo partijos įkūrėjo ryšius su Kremliumi, bet pridūrė, kad visos kelionės į Rusiją gali būti traktuojamos kaip grėsmė. VSD vadovas sakė, kad grėsmė atsiranda iš nežinojimo, ką į Rusiją nuvykę asmenys veikia ir su kuo bendrauja.

Minėtą prezidentės pasisakymą su ja pačia šią savaitę aptarė premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius, ir tvirtino sulaukęs atsakymo, kad informacija yra slapta. „Buvo kalbėta, ji pasakė, kad yra tam tikra informacija, bet ta informacija yra slapta“, – sakė A. Butkevičius.

Premjeras teigė apie tai teiravęsis ir VSD generalinio direktoriaus G. Grinos, bet pastarasis atsakęs, kad visą turimą informaciją jau yra pateikęs šalies vadovams, o jokios papildomos neturi.

Dėl sukčiavimo ir „juodosios buhalterijos“ nuteistas V. Uspaskichas pastaruoju metu dažnai lankosi Rusijoje, kur gyvena dalis jo giminaičių. Seimo valdyba V. Uspaskichą yra išleidusi į asmeninę kelionę ir kovo 11-19 dienomis.

V. Uspaskichas teigia, kad byla prieš jį inicijuota politiniais motyvais. Ketverių metų laisvės atėmimo bausmę jis yra apskundęs Lietuvos apeliaciniam teismui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.