Naujienų srautas

Lietuvoje2014.03.14 16:19

Įtariamasis Sausio 13-osios byloje suimtas dviem mėnesiams

BNS 2014.03.14 16:19

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį sprendžia, kuriam laikui suimti Rusijos pilietį, kuris yra įtariamasis Sausio 13-osios byloje.

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį nusprendė dviem mėnesiams suimti Rusijos pilietį Jurijų Melą, kuris yra įtariamasis Sausio 13-osios byloje.

1968 metais gimęs vyras dalyvavo 1991 metais sovietams šturmuojant Televizijos bokštą, žurnalistams teisme sakė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Gintautas Paškevičius. Jis tuo metu tarnavo Šiaurės miestelyje.

Pasak prokuroro, įtariamasis – Rusijos Karaliaučiaus srities gyventojas.

„Jie visi yra svarbūs, visi yra kaip ir vykdytojai, sakyčiau (...). Jis dalyvavo prie bokšto“, – sakė prokuroras.

Suėmimas jam buvo paskirtas už akių dar 2013 metais.

„Rugsėjo mėnesį praeitų metų buvo skirtas už akių suėmimas, o dabar yra nustatinėjamas terminas“ – aiškino prokuroras.

Prokuratūra prašo nustatyti trijų mėnesių suėmimo terminą, teismas sprendimą skelbs vėliau penktadienį.

G.Paškevičius sakė, kad įtariamojo sulaikymo aplinkybės jam yra nežinomos. Jis tik atskleidė, kad į Lietuvą rusas buvo atvykęs „buitiniais reikalais“. Prokuroras sakė neturintis informacijos, kad įtariamasis į Lietuvą būtų atvykęs susitikti su čia gydomais ukrainiečiais.

Įtariamasis trečiadienio vakarą buvo sulaikytas Panemunės pasienio kontrolės punkte su Rusijos Karaliaučiaus kraštu.

Prokurorai iki šiol neatskleidė vyro tapatybės. Nepatvirtintais duomenis, tai – Jurijus Mel.

Prokuroro teigimu, Rusijos ambasados Vilniuje prašymas susitikti su įtariamuoju buvo patenkintas, toks pasimatymas, prokuroro žiniomis, jau įvyko.

Vilniuje per 1991 metų žiemos įvykius tarnavęs karininkas šiuo metu jau yra išėjęs į atsargą, sakė prokuroras. Jis sakė, kad vyriškio sulaikymas turėtų palengvinti visos bylos tyrimą.

„Bus jam suteikta teisė duoti išsamius parodymus, tai yra jo teisė, manau tyrimą palengvins“, – svarstė prokuroras.

Įtariamas kaltinamas dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų, jam gresia įkalinimas iki gyvos galvos.

Ikiteisminiame tyrime įtariamaisiais pripažinti 79 Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos piliečiai, jų atžvilgiu yra išduoti Europos arešto orderiai.

„Į pabaigą bylos baigimas, galvojama apie kovo mėnesį, kaip buvo pranešta, dabar šiek tiek gal pasikoreguos tie terminai“, – sakė prokuroras.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių, šimtai buvo sužeisti.

2011 metų liepą pagal Lietuvos išduotą Europos arešto orderį KGB karininkas Michailas Golovatovas buvo sulaikytas Austrijos sostinės Vienos oro uoste, bet nepraėjus nė parai paleistas. Lietuvos ir Europos Komisijos pareigūnai tuomet griežtai kritikavo Austriją, kuri tikino, kad jai trūko duomenų įtariamąjį perduoti Lietuvai.

Rusijos ambasada paprašė susitikimo

Kai praneša Rusijos naujienų agentūra ITAR-TASS, Rusijos atstovybė paprašė susitikimo su sulaikytuoju, kurio tapatybė oficialiai kol kas neatskleidžiama.

„Ambasada pasirengusi suteikti Rusijos piliečiui visą būtiną teisinę pagalbą“, – Rusijos ambasados poziciją cituoja ITAR-TASS.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi