Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Teismas ketina spręsti dėl laisvės apribojimo sulaikytajam Sausio 13-osios byloje

BNS 2015.09.08 13:45

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį ketina spręsti dėl laisvės apribojimo Sausio 13-osios byloje sulaikytam Rusijos piliečiui.

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį ketina spręsti dėl laisvės apribojimo Sausio 13-osios byloje sulaikytam Rusijos piliečiui.

Lietuvos pareigūnai trečiadienio vakarą Panemunės pasienio kontrolės punkte sulaikė Rusijos pilietį, kuris yra vienas iš įtariamųjų Sausio 13-osios įvykių byloje, pranešė Lietuvos Generalinė prokuratūra.

Ikiteisminiame tyrime įtariamaisiais pripažinti 79 Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos piliečiai, jų atžvilgiu yra išduoti Europos arešto orderiai. Teismas 71 įtariamajam už akių yra skyręs kardomąsias priemones – suėmimus, o septynių asmenų duomenys dar tikslinami.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių, šimtai buvo sužeisti.

2011 metų liepą pagal Lietuvos išduotą Europos arešto orderį KGB karininkas Michailas Golovatovas buvo sulaikytas Austrijos sostinės Vienos oro uoste, bet nepraėjus nė parai paleistas. Lietuvos ir Europos Komisijos pareigūnai tuomet griežtai kritikavo Austriją, kuri tikino, kad jai trūko duomenų įtariamąjį perduoti Lietuvai.