Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Seimas į kitos savaitės darbotvarkę įtraukė klausimą dėl V. Uspaskicho neliečiamybės

BNS 2015.09.08 13:45

Seimas į kitos savaitės darbotvarkę įtraukė pusmetį atidėliotą klausimą dėl Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo.

Seimas į kitos savaitės darbotvarkę įtraukė pusmetį atidėliotą klausimą dėl Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo.

Tokį pasiūlymą ketvirtadienį pristatant kitos savaitės darbotvarkę, pateikė opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius.

Už tai, kad į darbotvarkę būtų įtrauktas nutarimo projektas dėl komisijos neliečiamybės klausimu sudarymo, balsavo 41 Seimo narys, prieš buvo 16, susilaikė 20 parlamentarų.

Už vieningai balsavo konservatoriai ir liberalai. Prieš balsavo arba susilaikė Darbo partijos bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos, dalis „tvarkiečių“. Socialdemokratų balsai pasiskirstė abejose pusėse.

Posėdžiui pirmininkavęs Darbo partijos atstovas Vydas Gedvilas atkreipė dėmesį, kad klausimas įtraukiamas į darbotvarkę nenurodant nutarimo projekto numerio.

Generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymas leisti Darbo partijos frakcijos narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seime guli nuo spalio pradžios. Spalio 3 dieną prokuroras atsiuntė savo kreipimąsi, bet parlamento vadovė Darbo partijos pirmininkė Loreta Graužinienė tik lapkričio 19 dieną įtraukė šį klausimą į darbotvarkę.

Tuomet Seimas nepritarė siūlymui sudaryti laikinąją tyrimo komisiją, kuri turėjo nagrinėti generalinio prokuroro kreipimąsi dėl minėto „darbiečio“ imuniteto. Komisijos sudarymui pasipriešino „darbiečiai“ ir opozicija, kuriai neįtiko „tvarkiečio“ Petro Gražulio kandidatūra į komisijos pirmininko postą. Netrukus parlamentui buvo pateiktas antras projektas dėl komisijos sudarymo, bet jis dėl įvairių priežasčių vis neįtraukiamas į darbotvarkę.

Prokurorai nori Darbo partijos įkūrėjui pateikti įtarimus dėl teismo įžeidimo. Jis teisėjus yra viešai išvadinęs nusikaltėliais. Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo leidimo negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.