Naujienų srautas

Lietuvoje2014.03.13 15:32

Lietuva irgi imsis prevencijos prieš terorizmą

ELTA 2014.03.13 15:32

Seimas, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į prezidentės dekretą, ratifikavo Europos Tarybos konvenciją dėl terorizmo prevencijos.

Seimas, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į prezidentės dekretą, ratifikavo Europos Tarybos konvenciją dėl terorizmo prevencijos.

Šia konvencija, kuri buvo priimta 2005 m. gegužės 16 d. Varšuvoje, siekiama stiprinti valstybių, konvencijos šalių, pastangas terorizmo prevencijos srityje.

Konvencijoje numatytas atskirų veikų, sudarančių prielaidas teroro aktų vykdymui, kriminalizavimas nacionalinėje teisėje, pavyzdžiui, atviras kurstymas vykdyti teroristinį nusikaltimą, verbavimas teroristinei veiklai, teroristų rengimas. Valstybėms nustatoma pareiga įtvirtinti juridinių asmenų baudžiamąją, administracinę ar civilinę atsakomybę už minėtus nusikaltimus ir skirti už juos veiksmingas, proporcingas ir atgrasančio pobūdžio sankcijas, taip pat apsaugoti ir remti teroristinių išpuolių aukas.

Pagal konvenciją valstybėms privalu imtis atitinkamų priemonių, skirtų užkirsti kelią teroristiniams nusikaltimams, pavyzdžiui, gerinti ir vystyti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, skatinti toleranciją, remiant tarpreliginį ir tarpkultūrinį dialogą, skatinti visuomenę teikti valstybės kompetentingoms institucijoms faktinę, konkrečią pagalbą, kuri būtų naudinga teroristinių nusikaltimų prevencijai.

Už šio dokumento ratifikavimą balsavo 84 Seimo nariai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi