Lietuvoje

2014.03.13 12:02

Kaune rasta aviacinė bomba buvo su uždelsto veikimo sprogdikliu

BNS 2014.03.13 12:02

Kaune trečiadienį rasta Antrojo pasaulinio karo vokiečių gamybos aviacinė bomba buvo su uždelsto veikimo sprogdikliu.

Kaune trečiadienį rasta Antrojo pasaulinio karo vokiečių gamybos aviacinė bomba buvo su uždelsto veikimo sprogdikliu.

Pasak Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai atliko itin sudėtingą standartinio sprogmens neutralizavimo operaciją, sunaikindami 250 kilogramų sprogmenį. Jis buvo rastas Aleksoto mikrorajone, atliekant kasimo darbus.

„Sprogmenį pavyko nukenksminti, šiuo momentu atliekami paskutiniai parengiamieji darbai, bus vietoje naikinamas detonatorius su busteriu (papildomu užtaiso įrenginiu - BNS). Buvo sėkmingai atlikta operacija - iš bombos pašalinta sprogstamoji medžiaga ir sėkmingai neutralizuotas pats sprogdiklis. Šiuo metu detonatorius su busteriu yra sėkmingai išimtas iš aviacinės bombos ir, kadangi jis yra netransportuotinas, jis bus naikinamas vietoje“, – BNS ketvirtadienio rytą sakė sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kapitonas Arnoldas Aneliauskas.

Anot jo, iš bombos iš viso pašalinta apie 125 kilogramai sprogstamosios medžiagos, ji bus nugabenta į Rokų poligoną ir ten sunaikinta.

„Detonatorius pats nėra didelis, apie kilogramą, tai nieko net nesigirdės - jis bus sunaikintas radimo vietoje“, – sakė A. Aneliauskas.

Iš aplinkinių namų trečiadienį evakuoti žmonės, pasak kapitono, maždaug per artimiausias dvi valandas galės grįžti namo.

Trečiadienį Kaune radus karo laikų sprogmenį, 250 metrų spinduliu buvo evakuoti aplinkinių namų gyventojai iš 54 namų. Būstus paliko 129 gyventojai, 56 atsisakė išvykti.

Suvalkiečių gatvėje Kauno Aleksoto mikrorajone rasta vokiška Antrojo pasaulinio karo laikų aviacinė bomba „SC 250“.

Sprogmuo prieš 9 numeriu pažymėtą namą rastas 14.25 val. vykdant žemės kasimo darbus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.