Naujienų srautas

Lietuvoje2014.03.12 20:17

Kaune rasta bomba, gyventojams namus gali tekti palikti 3 dienoms

Kaune, Aleksote, Suvalkiečių gatvėje, trečiadienį rasta labai galinga vokiečių aviacinė bomba. Įvykio vietoje – specialiosios tarnybos ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai. Aplinkiniams gyventojams patariama evakuotis.

Kaune, Aleksote, Suvalkiečių gatvėje, trečiadienį rasta labai galinga vokiečių aviacinė bomba. Įvykio vietoje – specialiosios tarnybos ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai. Aplinkiniams gyventojams patariama evakuotis.

LRT televizijos naujienų tarnyba iš įvykio vietos praneša, kad vietoje gausu policijos pareigūnų, budi ugniagesiai-gelbėtojai, medikų brigados.

Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai teigia, kad bomba yra labai galinga, todėl nereikia rizikuoti.

Žmonės buvo perspėjami: surašyti ir perduoti specialūs pranešimai, kurie ragino gyventojus kuo skubiau išvykti iš namų. Nusprendę pasielgti kitaip, atsisakymą palikti namus turėjo patvirtinti parašu.

Pavakare pranešta, kad evakuoti reikia kelis šimtus gyventojų iš maždaug 70 gyvenamųjų namų. Švenotojo Pranciškaus mokykla Aleksote sutiko priimti neturinčius kur prisiglausti.

Pati bombos sunaikinimo vietoje operacija gali užtrukti iki 3 dienų. Todėl artimiausiomis dienomis visame rajone budės gausios specialiųjų tarnybų pajėgos.

Bomba bus pjaustoma

Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kpt. Arnoldas Anelauskas įvykio vietoje sakė, kad bombos transportuoti negalima. Visų atsargumo priemonių, taip pat ir gyventojų evakuacijos, imtasi dėl to, kad išminuotojams rūpesčių kelia bombos sprogdiklis.

Pasak išminuotojų, bombai sprogus, jos skeveldros skristų kilometro spinduliu.

„Aukšto slėgio abrazyvine įranga bus stengiamasi išpjauti bombos korpusą, o vėliau aukštu slėgiu bus bandoma pašalinti sprogstamą medžiagą iš bombos vidaus. Prognozuoti, kaip seksis, yra sudėtinga. Bus siekiama maksimaliai pašalinti sprogstamąją medžiagą, likučiai gali būti sprogdinami“, – sakė kpt. A. Anelauskas.

Bombos neutralizavimo darbai prasidės vos tik bus baigta gyventojų evakuacija. Policija blokuoja visus privažiavimus prie atkampios Suvalkiečių gatvelės.

Pasak išminuotojų, bombos neutralizavimo darbai mažiausiai truks visą naktį. Tačiau gali užtrukti ir kelias paras.  

Stebuklas, kad nesprogo

Sprogmuo aptiktas atliekant žemės kasinėjimo darbus, Kauno pakraštyje esančiame rajone įrengiant nuotėkų tinklus. Kasdamas žemę apie 4 metrų gylyje bombą užkabino bendrovės KRS ekskavatorius, o sprogmuo taip ir liko gulėti kauše.

„Visa laimė, kad bomba nesprogo. O tai visi būtume į orą išlėkę. Bomba labai giliai, net kelis metrus įsmigusi į molį“, – lrytas.lt sakė sprogmenį iškapstę darbininkai.

Suvalkiečių gatvė yra Kauno Aleksoto mikrorajone. 1941-aisiais, kai vokiečių kariuomenė puolė Sovietų Sąjungą, ir 1944-aisiais, kai traukėsi, čia vyko nuožmūs mūšiai.

Sprogmenys randami dažnai

Vietos gyventojai pasakojo, jog nuo karo likę sprogmenys šioje vietoje randami nuolatos.

2004 metų gegužę kaunietis Jonas Aleksandras, remontuodamas nuosavą namą Veiverių gatvėje, išvydo 145 centimetrų ilgio ir 40 centimetrų skersmens vokišką bombą „SD 500“. Dviejų metrų gylyje atkasęs bombos sparnus, J. Aleksandras bandė juos laužyti įrankiais ir pats ištraukti sprogmenį, bet pritrūko jėgų.

Iki atvykstant išminuotojams, jis kampiniu šlifuokliu buvo nupjovęs bombos „uodegą“, ypač galingą sprogmenį bandė išardyti daužydamas laužtuvu.

Kariuomenės išminuotojai tąkart evakuavo aplinkinių namų gyventojus. Įvertinus keliamą grėsmę, nuspręsta sprogmenį naikinti vietoje. Bomba neutralizuota keliais etapais. Kryptiniais sprogimais suskaldytas jos korpusas, vėliau kelis kartus skaldytas nedetonavęs trotilas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi