Lietuvoje

2015.02.14 17:21

„Snoro“ bankroto peripetijos: N. Cooperiui pareikšti įtarimai

Algirdas Igorius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.02.14 17:21

Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos bei Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija toliau aiškinasi „Snoro“ bankroto peripetijas.

Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos bei Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija toliau aiškinasi „Snoro“ bankroto peripetijas.

Komisijoje apklaustas Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Linas Kuprusevičius.

Jis patvirtino, kad „Snoro“ bankroto administratoriui Neilui Cooperiui pareikšti įtarimai, dėl galbūt neteisėtai atliktų dviejų banko operacijų. Jų bendra suma – 1,2 mln. litų.

Banko administratorius prieš dvejus metus galėjo laiduoti tuometinės Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės sūnaus Gedimino Degučio ir Dariaus Šinkūno įmonės „Novotersa“daugiau nei 600 tūkst. litų paskolos grąžinimo užskaitą iš įmonės specialios sąskaitos.

Taip pat galėjo iš atsiskaitomosios sąskaitos nurašyti beveik 1,3 mln. litų paskolai padengti įmonei, kuri per akcininkus susijusi su tuometinio Seimo nario Vidmanto Žiemelio sūnaus Gedimino Žiemelio kontroliuojama įmone.

„Snoro“ administratorius N. Cooperis prokurorų buvo iškviestas apklausai, kur jam turėjo būti pareikšti įtarimai, tačiau jis vasario 20 dieną pranešė, kad yra išvykęs iš Lietuvos.

„Keista, kad įtarimai buvo tiktai suformuoti ir jis išvyko. Tai mano klausimas buvo ar tikisi prokuroras, kad jis atvyks. Atsakymas buvo, kad tiki. [...] Jis padarė užskaitas, pavedimus, kurie, jau bankrutavus bankui, nebuvo galimi. Tai – Prokuratūros reikalas. [...] Pradžioje buvo atsisakyta pradėti tyrimą, po to panaikintas nutarimas, jau buvo vėl pradėtas tyrimas. Taip ilgai tampėsi su tais atvejais, dabar, kaip suprantu, yra du atvejai“, – kalbėjo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.07.08 14:28

Premjeras paaiškino, kodėl prakalbo apie kaukių grąžinimą: matome, kitur antros bangos kilimas yra žaibiškas Skvernelis: atvežtiniai atvejai kelia didžiausią riziką; atnaujinta 14.48

5
Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32