Lietuvoje

2014.03.13 00:18

Triskart didina baudas: kieno žolė dega, tas ir kaltas

ELTA 2014.03.13 00:18

Įkainiai už deginant pernykštę žolę padarytą žalą gamtai didėja tris kartus. Tai numatantį įsakymą trečiadienį pasirašė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Įkainiai už deginant pernykštę žolę padarytą žalą gamtai didėja tris kartus. Tai numatantį įsakymą trečiadienį pasirašė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Pasak ministro, deginant žolę nukenčia ne tik natūrali fauna ir flora, tačiau ir patys žmonės, be to, eikvojamas brangus specialiųjų tarnybų laikas. Todėl, pasak ministro, buvo būtina imtis skubių priemonių šio gyventojų įpročio mažinimui.

„Tik pažiūrėkite, kas darosi: pravažiuokite bet kuriuo keliu, masiškai ir specialiai deginama (žolė. – ELTA). Tai ir bioįvairovės sunaikinimas, ir galų gale praeitais metais buvo išvažiuota gesinti 2600 kartų. Per penkerius metus nuo žolės deginimo žuvo 10 žmonių – tai labai rimta, tad kodėl iki šiol į tai buvo žiūrima pro pirštus, aš nežinau“, – trečiadienį žurnalistams sakė V. Mazuronis.

Ministras pripažino, kad pagauti žolės degintoją yra ypač sunku. Todėl ministerija nutarė, kad už atvirų teritorijų gaisrus bus atsakingi sklypų savininkai.

„Pagrindinė problema čia yra pagavimas, nes teisiškai reikia užfiksuoti, kaip numetamas degtukas. Net jeigu žmogus pagaunamas prie degančio ploto, jis gali sakyti, kad atbėgo gesinti. Problema yra, tačiau ekonominis skatinimas to nedaryti, ypač savininkams, bus rimtesnis“,– sakė ministras.

Už išdegintos žolės ar kitos atviros teritorijos hektarą pažeidėjams teks sumokėti triskart didesnę sumą – žala gamtai nuo šiol vertinama 3 tūkst. litų/ha. Baudos už gaisro sukėlimą dydis, kurį nustato Seimas, nesikeičia – ji siekia 800-1000 litų.