Lietuvoje

2015.09.08 13:45

V. Landsbergis apie provokaciją: Lietuvos piliečius rusus norima atskirti nuo Lietuvos

BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Didžiųjų šalies partijų – opozicinių konservatorių bei valdančiųjų socialdemokratų – atstovai pasipiktino provokacija internete dėl Klaipėdos krašto prijungimo prie Rusijos.

Didžiųjų šalies partijų – opozicinių konservatorių bei valdančiųjų socialdemokratų – atstovai pasipiktino provokacija internete dėl Klaipėdos krašto prijungimo prie Rusijos.

Socialdemokratai pasmerkė viename interneto portale rusų kalba pasirodžiusį raginimą pasirašyti peticiją dėl Klaipėdos prijungimo prie Rusijos, konservatoriai prokurorus ragina pradėti ikiteisminį tyrimą.

„Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija smerkia bandymus peticijomis ir bet kokiais kitokiais veiksmais išprovokuoti neramumus Klaipėdos krašte. Tokios skandalingos provokacijos bus griežtai smerkiamos ir traktuojamos kaip antivalstybinė veikla“, – rašoma Socialdemokratų frakcijos trečiadienį išplatintame pareiškime.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Arvydas Anušauskas ir Agnė Bilotaitė kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį prašydami informacijos, kokių priemonių buvo imtasi dėl raginimų pažeisti Lietuvos teritorinį integralumą ir vientisumą, pranešė konservatorių frakcija.

„Matyt, jau vakar generalinis prokuroras turėjo inicijuoti tyrimą dėl viename interneto tinklalapyje pasirodžiusio anoniminio kreipimosi į Lietuvos piliečius su raginimu pažeisti Konstitucijos nuostatas ginančias valstybės teritorinį vientisumą, – teigia A. Anušauskas. –  Norėčiau žinoti, ar tai padaryta. Konstitucijos nuostatos turėtų būti ginamos be laisvadienių“.

Pasak A. Bilotaitės, šiuo metu internete surenkami parašai gali atrodyti nereikšmingai, bet svarbu vien tai, kad tokios provokacijos kyla. „Jas seks propaganda rusiškoje žiniasklaidoje. Negalima laukti, kol Klaipėdos krašte ar pietryčių Lietuvoje prasidės diskusijos apie galimo prisijungimo prie vienos ar kitos valstybės pliusus ir minusus. Kai tai įvyks, bus per vėlu, būsime įsileidę Trojos arklį. Todėl stebint tokias akcijas būtina rimtai reaguoti“, – teigia konservatorė.

Tuo metu konservatorius europarlamentaras Vytautas Landsbergis sako, kad „tas samdinių būrelio atsišaukimas galėtų keliauti į unitazą“. „Ten jam būtų teisingiausia vieta ir nebūtų didelės klaidos. Vis dėlto norisi perspėti Lietuvos rusus, nes tą šlykštynę daro jų vardu. Jeigu jie neatsiribos, tai visi liks aptaškyti. Iš tikrųjų ne kraštą, ne žemę, ne teritoriją, bet pirmiausia Lietuvos piliečius rusus norima atskirti nuo Lietuvos“, – sako V. Landsbergis.

Klaipėdos rusų bendruomenės atstovai peticiją vadina politine provokacija ir ragina nubausti kaltuosius už kiršinimą.

„Jeigu paviršutiniškai žiūrėtume, tai čia chuliganizmas, bet iš tikrųjų šita peticija norima sukiršinti Lietuvos gyventojus – rusus, ukrainiečius, lietuvius. Aš manau, kad čia politinė provokacija ir už tokius dalykus reikia atsakyti, nes visose šalyse yra priimti įstatymai, kurie draudžia tokius dalykus“, – teigia Klaipėdos rusų bendruomenės atstovas Aleksandras Michailovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.