Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Lietuvos ekspertai: D. Bulatovo sužalojimai – ne apsimestiniai

BNS2015.09.08 13:45

Lietuvos Valstybinės teismo medicinos tarnybos ekspertai patvirtino Lietuvoje gydyto Ukrainos aktyvisto Dmitrijaus Bulatovo sužalojimus.

Lietuvos Valstybinės teismo medicinos tarnybos ekspertai patvirtino Lietuvoje gydyto Ukrainos aktyvisto Dmitrijaus Bulatovo sužalojimus.

Neseniai Ukrainos jaunimo ir sporto ministru paskirtam 35 metų ukrainiečiui nupjauta apie trečdalis ausies kaušelio, perdurtos plaštakos, aštriu daiktu įpjautas skruostas, o visas kūnas sumuštas kietais bukais daiktais, teigiama specialisto išvadose, kurias BNS gavo iš Lietuvos užsienio reikalų ministerijos.

„Ausies kaušelio amputacija ir pjautinė skruosto žaizda padaryta pjaunančių savybių ašmenis ar aštrią briauną turinčiu daiktu (-ais). Poodinės kraujosruvos padarytos kietais bukais riboto paviršiaus (liemenyje ir galūnėse tikėtina pailgos formos cilindrinį paviršių turinčiais) daiktais. Sužalojimai plaštakose galėjo būti padaryti smailiais duriančiais daiktais“, – rašoma išvadoje.

Poodinės kraujosruvos nustatytos akių vokuose, krūtinės, nugaros, juosmens ir dubens srityse, rankose, kojų šlaunų ir blauzdų srityse.

Išvadose teigiama, kad vyrui „kliniškai nustatyta vidaus organų mažakraujystė po nukraujavimo iš žaizdų ir trauminio streso sindromas bei galvos smegenų sukrėtimas“.

„D.Bulatovo kūno sužalojimas kvalifikuojamas nesunkaus masto sveikatos sutrikdymu, nes dėl jo sveikata sutrikdyta ilgiau 10 dienų, be to netekdamas dalies ausies kaušelio jis neteko daugiau kaip 5 procentų bendro darbingumo“, – rašoma išvadoje.

Vasario pradžioje gydymui į Lietuvą atvežtas D. Bulatovas teigė, kad pagrobėjai jį stipriai mušdavo kasdien nežinomoje vietoje esančiame kambaryje ir kaltino buvus Jungtinių Valstijų šnipu.

Jis teigė buvęs nuolat klausinėjamas, kas finansavo „Automaidano“ judėjimą, kuris organizavo protestus automobiliais prie tuometinio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus prabangaus būsto Kijevo pakraštyje.

D. Bulatovas teigė manantis, kad žiaurias egzekucijas su kankinimais vykdė Rusijos specialiosios tarnybos, o su jomis galėjo būti susijęs oligarchas ir politikas Viktoras Medvedčiukas, nes pagrobėjai dažnai minėjo jo vardą.

D. Bulatovo tvirtinimu, kankintojai jam nupjovė gabalėlį ausies, buvo jo rankas prikalę prie medinių durų.

D.Bulatovas vasario pabaigoje naujojoje provakarietiškoje Arsenijaus Jaceniuko vyriausybėje buvo paskirtas jaunimo ir sporto ministru.

Lietuva medicinos pagalbą suteikė 12 per protestus nukentėjusių ukrainiečių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi