Lietuvoje

2014.03.12 10:12

Seimo komitetas domėsis KAM perkamais sraigtasparniais

BNS2014.03.12 10:12

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį domėsis Krašto apsaugos ministerijos (KAM) planais pirkti du sraigtasparnius.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį domėsis Krašto apsaugos ministerijos (KAM) planais pirkti du sraigtasparnius.

KAM praėjusią savaitę pranešė peržiūrėjusi šiemet jai skirtus valstybės asignavimus investicijų projektams ir numatė skirti beveik 29,8 mln. litų pradinei įmokai už du sraigtasparnius.

2014 metų KAM biudžete papildomų lėšų sraigtasparniams įsigyti nebuvo suplanuota, todėl lėšų pradinei įmokai ketinama skirti apkarpius asignavimus, už kuriuos, pavyzdžiui, turėjo būti įsigyjamos transporto priemonės bei specialioji technika Sausumos bei Logistikos pajėgoms, taip pat Sausumos ir Logistikos pajėgų valdymo, kontrolės ir ryšių sistemos, simuliacinės sistemos ir treniruokliai krašto apsaugos sistemos personalo rengimui ir kt.

Pasak KAM, sumažinus asignavimus numatytiems investicijų projektams, esami krašto apsaugos sistemos pajėgumai nebus atnaujinami ir modernizuojami, o jų plėtra nusikels į vėlesnius laikotarpius.

KAM 2013 metų spalį pasirašė 180 mln. litų vertės sutartį su Europos aeronautikos gynybos ir kosmoso kompanijos EADS valdoma įmone „Eurocopter“ dėl trijų sraigtasparnių AS 365 „Dauphin“ pirkimo.

Vieno iš jų finansavimas užtikrintas iš 2007-2013 metų ES finansinės perspektyvos.

Šis ministerijos sprendimas sukėlė opozicijos pasipiktinimą. Buvusi krašto apsaugos ministrė konservatorė Rasa Juknevičienė jį pavadino neatsakingu, silpninančiu krašto gynybinius pajėgumus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt