Naujienų srautas

Lietuvoje2014.03.12 00:02

Kovo 11-oji paminėta ir Kaune

Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginiai Kaune sutraukė tūkstančius miestelėnų. Pagrindinės iškilmės tradiciškai vyko Karo muziejaus sodelyje.

Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginiai Kaune sutraukė tūkstančius miestelėnų. Pagrindinės iškilmės tradiciškai vyko Karo muziejaus sodelyje.

Iškilmingas minėjimas Karo muziejaus sodelyje prasidėjo autentiška Vyčio Kryžiaus vėliavos pakėlimo ceremonija. Prie Nežinomo kareivio kapo ir Laisvės paminklo padėta gėlių. Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga kauniečius sveikino moksleivių, studentų, kitų organizacijų atstovai.

Miesto vadovas pastebėjo, kad šiemet žmonių švęsti susirinko kaip niekad gausiai.

„Mažai trūksta, kad būtų, kaip buvo 1989 metais, kai buvo atstatyta skulptūra „Laisvė“. Tada dalyvavo daugiau kaip 10 tūkst. žmonių. Džiaugiuosi ta dvasia, kuri mus lydėjo nepriklausomybės atkūrimo kelyje“, – sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Skaičiuojama, kad karo muziejaus sodelyje šventė beveik 10 tūkstančių kauniečių. Susirinkusieji tikino, kad į aikštes išviliojo ne vien gražus oras, bet ir neramios žinios iš Ukrainos.

Daugiatūkstantinė kauniečių minia stebėjo simbolinį laisvės paukščio skrydį. Iš trispalvės spalvų balionų padarytas paukštis palydėtas žodžiais „Palaimink, Dieve mus“.

Įvairūs renginiai vyko ir kitose miesto erdvėse. Kauno geležinkelio stotyje skambėjo choro „Cantate Domino“ atliekama muzika. Atlikėjai, pasipuošę retro stiliaus drabužiais, nešini lagaminais įsimaišė tarp laukiančiųjų. Pirmąją dainą sudainavo stovėdami skirtingose vietose.

Dainos taip pat skambėjo Vilniaus, Kaišiadorių ir Radviliškio geležinkelio stotyse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi