Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

V. Uspaskichas: „Darbiečiai“ įpareigojo partijos vadovybę ginti jos orumą

BNS 2015.09.08 13:45

Valdančiajai koalicijai priklausančios Darbo partijos (DP) taryba įpareigojo savo vadovus ginti organizacijos orumą, teigė šios partijos garbės pirmininkas Viktoras Uspaskichas.

Valdančiajai koalicijai priklausančios Darbo partijos (DP) taryba įpareigojo savo vadovus ginti organizacijos orumą, teigė šios partijos garbės pirmininkas Viktoras Uspaskichas.

Jis pranešė, kad pirmadienį partijos taryba šiuo klausimu priėmė rezoliuciją.

„Partijos vadovybė turi ginti mūsų organizacijos garbę ir orumą, neleisti žeminti. Taip pat palikta galimybė inicijuoti vieną ar kitą sprendimą Seime. Dėl komisijos taip pat“, – rezoliucijos turinį atpasakojo V. Uspaskichas.

Dokumente taip pat dėkojama koalicijos partneriams už vieningą DP palaikymą, „kad rinkimų metu nebūtų skleidžiami kokie nors nesuprantami, neaiškūs dalykai“, pripažinta, kad esą tai juodosios rinkimų technologijos.

„Darbietis“ priminė, jog valdančioji koalicija iki kovo 14 dienos laukia prezidentės Dalios Grybauskaitės paaiškinimų, ir po to DP taryba spręs, kokių konkrečių žingsnių imtis.

Pasak partijos pirmininkės Loretos Graužinienės, pirmiausia bus imamasi politinių, paskui – ir teisinių priemonių.

„Jūs žinote, kad į teismą tiesiogiai nesikreipiama dėl prezidento“, – pažymėjo ji, paklausta, ar bus kreipiamasi į teismą.

V. Uspaskichas žurnalistams teigė prisiekiantis, kad Kremlius įtakos jam nedaro.

Prezidentė D. Grybauskaitė, praėjusią savaitę apsilankiusi Zoknių karinių oro pajėgų aviacijos bazėje, pareiškė turinti žinių, kad valdančiosios Darbo partijos vadovams įtaką gali daryti Rusijos vadovybė, todėl šios partijos atstovai nebus kviečiami į pasitarimus dėl šalies gynybos klausimų.

Seimo pirmininkė Darbo partijos vadovė L. Graužinienė sakė, kad prezidentė turi arba pateikti jos žodžius pagrindžiančius faktus, arba paneigti ir atsiprašyti, priešingu atveju Seime bus inicijuojama komisija dėl jos įgaliojimų viršijimo.

Dėl Rusijos agresijos Kryme prezidentė praėjusį pirmadienį sukvietė pasitarimą, į kurį pakvietė visus Valstybės gynimo tarnybos narius, išskyrus Seimo pirmininkę, Darbo partijos vadovę L. Graužinienę. Į pasitarimą nebuvo pakviestas ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas „darbietis“ Artūras Paulauskas, nors Užsienio reikalų bei Europos reikalų komitetų vadovai, kai kurie Seimo vicepirmininkai dalyvavo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23