Lietuvoje

2014.03.10 20:44

V. Uspaskichas persigalvojo

Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas ilgai tvirtino besitraukiantis iš aktyvios politinės veiklos, tačiau paaiškėjo, kad tai netiesa.

Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas ilgai tvirtino besitraukiantis iš aktyvios politinės veiklos, tačiau paaiškėjo, kad tai netiesa.

Partijos pirmininko postą V. Uspaskichas perdavė Loretai Graužinienei, frakcijos seniūno postą perleido Vytautui Gapšiui, o kandidatų sąrašą į Europos Parlamentą turėjo vesti Vydas Gedvilas.

V. Uspaskichas taip pat nefigūravo partijos kandidatų sąraše į Europos Parlamentą, tačiau pirmadienį situacija pasikeitė: jo pavardė kandidatų sąraše atsidūrė pirmu numeriu. „Darbietis“ aiškina, kad kandidatuoti į Europos Parlamentą jis nusprendė po prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimų, kad Kremlius gali daryti įtaką Darbo partijos vadovams.

„Ne tiek dėl karjeros, bet matau, kad mūsų vidinė politinė konjunktūra Lietuvoje verčia aktyviai dalyvauti Europos Parlamente ir nuo tokių įvairių išsišokimų gintis tarptautinėje arenoje. Aš galvoju, kad tai nedaro garbės, kai vyksta tokie dalykai ir verčia aktyvia dalyvauti. Aš jau tikrai norėjau trauktis iš aktyvios politikos, bet mane pati prezidentė įtraukinėja. Tiesiog įtraukinėja, verčia, sako: „Viktorai, kandidatuok, kandidatuok“, – po Darbo partijos tarybos posėdžio sakė V. Uspaskichas.

DELFI primena, jog D. Grybauskaitė apie Darbo partijos ryšius su Kremliumi prabilo aiškindama, dėl ko L. Graužinienės nekviečia aptarti valstybės saugumo reikalų Ukrainos įvykių kontekste.

„Kai sprendžiami Lietuvos, taip pat ir NATO apginamumo klausimai, Darbo partijos kandidatų ir ypač vadovų kviesti negalėsiu. Turime žinių, kad šios partijos vadovai gali būti įtakojami Kremliaus“, – pareiškė prezidentė.