Lietuvoje

2014.03.10 15:59

L. Graužinienė: yra tikimybė referendumą surengti gegužės 25 dieną

Šarūnas Černiauskas, DELFI.lt2014.03.10 15:59

Nors valdantieji sutarė referendumą dėl žemės nepardavimo užsieniečiams rengti birželio 29 d., ši data dar gali keistis.

Nors valdantieji sutarė referendumą dėl žemės nepardavimo užsieniečiams rengti birželio 29 d., ši data dar gali keistis.

Tokią nuomonę žurnalistams išdėstė Seimo pirmininkė ir Darbo partijos lyderė Loreta Graužinienė. Pasak jos, nors Seime pateikimo stadiją pirmadienį praėjusiame nutarimo projekte įrašyta birželio 29 d., data dar gali keistis.

„Seimas pats spręs, ir Seimas priima galutinį sprendimą, kuri data. Jeigu pažiūrėti pagal terminus, dar yra tikimybė suspėti ir gegužės 25 d.“, – sakė L. Graužinienė.

Paklausta, kaip vertina būrio signatarų paskelbtą boikotą antradienio Kovo 11-osios renginiams Seime dėl esą žlugdomo referendumo, parlamento vadovė teigė nepritarianti tokiai protesto formai.

„Vertinu blogai. Nereikia šventinių dienų paversti protesto akcijomis. (…) Manyčiau, kad visiškai dar ankstyvas ir visiškai nepriimtinas toks jų protestas. (…) Dar neaišku, kuri data bus pasirinkta. Taigi aš manau, kad signatarai per anksti visą tą protesto akciją organizuoja“, – svarstė L. Graužinienė.

Seimo pirmininkės teigimu, kol kas birželi 29 d. numatyta norint laikytis visų įstatymuose numatytų procedūrų.

L. Graužinienės žodžiais, jeigu referendumas įvyks, politikams teks suktis iš padėties. „Tam mes ir esame politikai – iš tos keblios situacijos privalėsime išeiti. Kalbėsimės su Briuseliu, kalbėsimės su Europos kitomis valstybėmis“, - teigė Seimo pirmininkė.


 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt