Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Susiskaldymas: dalis Sąjūdžio kūrėjų ragina boikotuoti Kovo 11-osios minėjimą Seime

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Dešimt Sąjūdžio kūrėjų boikotuoja Kovo 11-osios minėjimą Seimą, galimybę prie jų prisijungti siūlo apsvarstyti ir kitiems.

Dešimt Sąjūdžio kūrėjų boikotuoja Kovo 11-osios minėjimą Seimą, galimybę prie jų prisijungti siūlo apsvarstyti ir kitiems.

Viešą kreipimąsi išplatinę Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo nariai savo sprendimą grindžia savo ir valdžios pozicijų nesutapimu įvairiais klausimais. Vienas jų – referendumas dėl draudimo uždrausti parduoti žemę užsieniečiams.

„Atėjo metas aiškiai pasakyti: šie lūkesčiai neišsipildė. Formaliai atkūrusioje nepriklausomybę Lietuvos Respublikoje įsitvirtino nedemokratinė ir antitautinė nomenklatūrinė-oligarchinė santvarka. Gyvename valstybėje, kurios valdžia, visiškai atitrūkusi nuo Tautos ir visų šalies piliečių, atvirai pamynė Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą Tautos suvereniteto principą ir sąmoningai naikina paskutinius atkurtosios Lietuvos valstybės nepriklausomybės likučius“, – rašoma pranešime.

Sąjūdžio kūrėjai Lietuvos valdžios politiką vadina „neatsakinga ir nusikalstama“. Esą tai – masinės emigracijos priežastis.

„Lietuvos valdžių politika skatina piliečius nepasitikėti savo valstybe ir ištisus du dešimtmečius griauna paties valstybingumo pamatus“, – teigia jie.

Kreipimesi taip pat nurodoma, kad ignoruojamas piliečius nepasitenkinimas ir protestai dėl sunkios tautos ir valstybės padėties.

„Nomenklatūrinė Lietuvos valdžia sąmoningai ir atvirai gniaužia politinę demokratiją ir nuosekliai siaurina piliečių teises. Iš piliečių atimta Konstitucijoje numatyta teisė į savivaldą ir teisė referendumais išreikšti jų suverenią ir aukščiausią valią svarbiausiais Tautos ir valstybės gyvenimo bei ateities klausimais. Galutiniu postūmiu skelbti šį kreipimąsi tapo Ukrainos krizė bei jos keliamas egzistencinis pavojus Lietuvai, į kurį šalies valdžia reaguoja kaip seniai įprasta – pasyviai, bailiai ir prisitaikėliškai“, – rašoma viešame pareiškime.

Pareiškimą pirmadienį paskelbė Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo Akto signatarai Bronislovas Genzelis, Romas Gudaitis, Romualdas Ozolas, Kazimieras Uoka, Zigmas Vaišvila, mokslininkai Antanas Buračas bei Vytautas Radžvilas, dalininkas Bronius Leonavičius, aplinkosaugininkas Romas Pakalnis, buvęs parlamentaras tautininkas Gintaras Songaila.

Signatarai taip pat ragina kitus pamąstyti, „ar tinka dalyvauti posėdyje tokios valdžios, kuri elgiasi su savo Tauta ir piliečiais, kaip su „pavergto krašto žmonėmis“.