Lietuvoje

2014.03.10 09:03

40 paukščių diena į Lietuvą atneša šiltus orus

LRT RADIJAS, LRT.lt2014.03.10 09:03

Pirmadienį mūsų laukia pasakiški pavasario orai. Įdienojus oras sušils net iki 10–15 °C, bus galima džiaugtis saule, debesų labai nedaug, tad ir apie lietų kalbėti neverta, sako sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

Pirmadienį mūsų laukia pasakiški pavasario orai. Įdienojus oras sušils net iki 10–15 °C, bus galima džiaugtis saule, debesų labai nedaug, tad ir apie lietų kalbėti neverta, sako sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

Anot jo, iš Lenkijos, Vokietijos pučiantis vidutinio stiprumo pietų, pietvakarių vėjas į mūsų šalį atneš labai šiltus orus. Šilčiausia bus pietvakariniuose šalies rajonuose

„Šiandien kai kur gali būti pasiekti nauji kovo 10 dienos aukščiausios temperatūros rekordai“, – mano V. Sakalauskas.

Sinoptikas sako, kad šaltukas Lietuvoje naktį iš sekmadienio į pirmadienį apsilankė ne visur, buvo mažai debesuota ir sausa. Pašalo pietiniuose ir rytiniuose rajonuose – Varėnoje buvo netgi iki –5 °C šalčio. Vis dėlto temperatūra daug kur buvo teigiama. Prie jūros buvo 3–4 °C,  šiaurės vakariniuose rajonuose – 5 °C šilumos.

Antradienio naktį šalyje temperatūra vėl priartės prie 0 °C, dieną sieks 5–10 °C.

Antradienį vėjas keis kryptį – jis papūs iš vakarų, šiaurės vakarų ir šilumos bangą iš Lietuvos nustums į žemyno gilumą. Tiesa, šventinę Kovo 11-ąją lietaus nenumatoma.

Trečiadienį, ketvirtadienį ir netgi penktadienį kritulių tikimybė nedidelė, keisis tik oro temperatūra.  Naktimis temperatūra vis artės prie 0 °C. Dienomis svyruos apie 10 °C.

Savaitgalį Atlanto ciklonas atneš permainų. Bus kur vėsiau, vėjuota, lis, yra tikimybė, kad bus šlapdriba.

Apytikriai 40 paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį grįžta. Todėl nuo senovės lietuviai kovo 10-ąją švęsdavo 40 paukščių dieną.

Manyta, kad, jei šią dieną pašąla, šalnos laikysis dar 40 parų.  O šeimininkėms būdavo patariama iškepti 40 bandelių, kad vasarą javai gerai derėtų.

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.07.08 14:28

Premjeras paaiškino, kodėl prakalbo apie kaukių grąžinimą: matome, kitur antros bangos kilimas yra žaibiškas Skvernelis: atvežtiniai atvejai kelia didžiausią riziką; atnaujinta 14.48

5
Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32