Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Grįžtantiems tremtiniams – dar 7 mln. litų

BNS 2015.09.08 13:45

Per trejus metus į Lietuvą grįžtantiems buvusiems tremtiniams ir politiniams kaliniams valstybė numato skirti 7,3 mln. litų.

Per trejus metus į Lietuvą grįžtantiems buvusiems tremtiniams ir politiniams kaliniams valstybė numato skirti 7,3 mln. litų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimanto Pabedinskienės pasirašytame veiksmų plane nurodyta, kad 2015–2017 metais po 2,452 mln. litų bus skiriama siekiant užtikrinti, jog grįžtantiems asmenims būtų sudarytos sąlygos apsirūpinti butais Lietuvoje ir integruotis į šalies gyvenimą.

Šiemet šiam tikslui ministerija yra numačiusi skirti 700 tūkst. litų. Visa suma teks Vilniaus miesto savivaldybei įgyti keturis butus grįžtantiems asmenims, BNS informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių skyriaus vyr. specialistė Rita Zilnienė.

Anot jos, kadangi pernai apsispręsta tik dėl finansavimo skyrimo vieneriems metams, šiemet patvirtintas priemonių planas papildomai dar trejiems metams.

„Deja, numatytos lėšos butams įgyti 2015–2017 metais neužtikrins galimybės visiems grįžtantiems asmenims, kurie prašymą ir visus reikiamus dokumentus pasirinktai savivaldybei pateikė iki 2009 metų gruodžio 31 dienos, apsirūpinti butais, todėl ir toliau numatyta rengti Politinių kalinių ir tremtinių bei jų šeimų narių sugrįžimo į Lietuvą veiksmų planus, tęsiant valstybės paramos teikimą grįžtantiems asmenims“, – BNS teigė R. Zilnienė.

Šių metų pradžioje savivaldybių grįžtančių asmenų, norinčių apsirūpinti butais, sąrašuose buvo 314 grįžtančių asmenų šeimų. Daugiausia – 240 – grįžtančių asmenų šeimų butų laukia Vilniaus miesto savivaldybėje, Klaipėdos – 47, Panevėžio – 3, Kauno – 2, Alytaus – 2, kitose savivaldybėse – 20.

Teisę į valstybės paramą turi politiniai kaliniai ir tremtiniai – okupacijų metais neteisėtai represuoti asmenys ir jų vaikai, po 1991 metų kovo 11 dienos su savo šeimos nariais grįžę (pageidaujantys grįžti) iš buvusios SSRS teritorijos nuolat gyventi į Lietuvos Respubliką.

Būstus už ministerijos skirtas lėšas perka ir nuomos pagrindais buvusiems tremtiniams ar jų šeimų nariams perduoda savivaldybės.

Būstais politiniai kaliniai ir grįžę tremtiniai buvo aprūpinami iki 2012 metų, tačiau pernai Vyriausybės sprendimu būstų pirkimas buvo sustabdytas.

Nuo 1992 iki 2012 metų butais aprūpintos 1928 grįžtančių asmenų šeimos, šiam tikslui valstybė skyrė 106,7 mln. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi