Lietuvoje

2014.03.08 14:08

Vilniuje – mitingas prieš abortų draudimą

BNS2014.03.08 14:08

Šeštadienį Vilniuje šalia Seimo rūmų į mitingą susirinko piliečiai, pasisakantys prieš abortų draudimą. Abortų draudimo priešininkai sako taip ginantys moterų teisę spręsti pačioms dėl savo ateities, šeimyninio gyvenimo ir nėštumo.

Šeštadienį Vilniuje šalia Seimo rūmų į mitingą susirinko piliečiai, pasisakantys prieš abortų draudimą. Abortų draudimo priešininkai sako taip ginantys moterų teisę spręsti pačioms dėl savo ateities, šeimyninio gyvenimo ir nėštumo.

„Akcijos tikslas yra atkreipti politikų dėmesį, kad abortai negali būti uždrausti, nes abortų draudimas baigiasi liūdnomis socialinėmis pasekmėmis, didėja nelegalių abortų skaičius. Pavyzdžiui Lenkijoje, nelegalių abortų skaičius išaugo nuo 80 iki 150 tūkstančių. Tai reiškia, jog nelegalūs abortai baigiasi moterų mirtimis. Tai ne tik grėsmė sveikatai ir gyvybei. Abortų draudimas yra bloga priemonė mažinti abortų skaičių“, – BNS sakė vienas iš mitingo iniciatorių Donatas Paulauskas.

Kaip BNS sakė tvarką prižiūrintys pareigūnai, į mitingą skverelyje prie Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, esančios šalia Seimo, susirinko daugiau kaip 100 žmonių. Vilniaus miesto savivaldybė buvo išdavusi leidimą mitinguoti iki 300 žmonių.

Kai kurie akcijos dalyviai laikė plakatus su užrašais „Seimas prastas kontraceptikas“, „Moteris ne inkubatorius“, „Pigesnė kontracepcija = mažiau abortų“, „Lytinis švietimas = mažiau abortų“, „Nelegalūs abortai žudo“. Akciją organizavo Lietuvos žmogaus teisių centras ir piliečių iniciatyvinė grupė.

Seime yra svarstomas grupės parlamentarų, kurių dauguma – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcijos narai, parengtas Gyvybės prenatalinėje fazėje įstatymo projektas, kuriuo, išskyrus retas išimtis, būtų uždrausti abortai. Pagal projektą, nėštumą gydytojas galėtų nutraukti tik tuo atveju, jei nėštumas gresia nėščios moters gyvybei ar sveikatai, arba yra pagrįstų įtarimų, kad moteris pastojo dėl išžaginimo.

Lietuvoje šiuo metu leidžiama iki 12 nėštumo savaitės nutraukti nėštumą be papildomų sąlygų. Europos Sąjungoje (ES) abortai draudžiami Maltoje, Airijoje ir Lenkijoje. Likusios valstybės abortų nedraudžia, tik nustato ribą, iki kurios jie leidžiami. Šis terminas svyruoja nuo 10 iki 18 savaičių.

Statistika rodo, kad kasmet abortų Lietuvoje mažėja. 2004 metais jų buvo atlikta 10 tūkst. 644, 2007-aisiais – 9596, 2008-aisiais – 9031,o 2011 metais – 6205.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt