Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Šalia Seimo rengiamas mitingas prieš abortų draudimą

BNS 2015.09.08 13:45

Šalia Seimo šeštadienį rengiamas mitingas prieš abortų draudimą.

Šalia Seimo šeštadienį rengiamas mitingas prieš abortų draudimą.

Abortų draudimo priešininkai sako taip ginantys moterų teisę spręsti pačioms dėl savo ateities, šeimyninio gyvenimo ir nėštumo. Jų teigimu, planuojamas abortų draudimas nesprendžia problemų, o veda į nelegalių, moterų gyvybėms pavojingų abortų plitimą, savęs žalojimąsi, medicininį abortų turizmą.

Organizatoriai tvirtina, jog abortų Lietuvoje kasmet mažėja ir be draudimo, o siekiant jų skaičių dar sumažinti reikia lytinio švietimo, prieinamos kontracepcijos, palankios socialinės ir materialinės aplinkos kūrimo šeimai.

Vilniaus miesto savivaldybė yra išdavusi leidimą mitinguoti iki 300 žmonių šeštadienį 12–15 val. skverelyje prie Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, esančios šalia Seimo. Akciją rengia Lietuvos žmogaus teisių centras ir piliečių iniciatyvinė grupė.

Seime yra svarstomas grupės parlamentarų, kurių dauguma – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcijos narai, parengtas Gyvybės prenatalinėje fazėje įstatymo projektas, kuriuo, išskyrus retas išimtis, būtų uždrausti abortai. Pagal projektą, nėštumą gydytojas galėtų nutraukti tik tuo atveju, jei nėštumas gresia nėščios moters gyvybei ar sveikatai, arba yra pagrįstų įtarimų, kad moteris pastojo dėl išžaginimo.

Lietuvoje šiuo metu leidžiama iki 12 nėštumo savaitės nutraukti nėštumą be papildomų sąlygų. Europos Sąjungoje (ES) abortai draudžiami Maltoje, Airijoje ir Lenkijoje. Likusios valstybės abortų nedraudžia, tik nustato ribą, iki kurios jie leidžiami. Šis terminas svyruoja nuo 10 iki 18 savaičių.

Statistika rodo, kad kasmet abortų Lietuvoje mažėja. 2004 metais jų buvo atlikta 10 tūkst. 644, 2007-aisiais – 9596, 2008-aisiais – 9031,o 2011 metais – 6205.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.