Lietuvoje

2014.03.07 17:27

Ukrainiečiams norėtų suteikti karo psichologų pagalbą

BNS2014.03.07 17:27

Pilietinio judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ aktyvistai ragina Vyriausybę apsispręsti dėl psichologinės pagalbos teikimo ukrainiečiams.

Pilietinio judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ aktyvistai ragina Vyriausybę apsispręsti dėl psichologinės pagalbos teikimo ukrainiečiams.

„Jeigu būtų numatyta kaip tokia karo psichologinė pagalba, ji iš tikrųjų būtų labai sveikintina. Šito mes kol kas nesulaukėme iš Vyriausybės“, – penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė minėto judėjimo narys Artūras Bunys.

Užsienio reikalų minsiterija BNS penktadienį teigė, kad daugiau informacijos apie ukrainiečių atvežimą reabilitacijai – nebūtinai psichologinei – į Lietuvą bus pirmadienį, specialistams vietoje aiškinantis tokios pagalbos poreikio mastus. Iki šiol Lietuva priėmė gydyti 12 per protestus Kijeve nukentėjusių ukrainiečių.

Judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ atstovai pasakojo draugiškai bendraujantys su atvežtais į Lietuvą gydyti ukrainiečiais, kurių, jų duomenimis, šiuos metu yra likę septyni. Pavyzdžiui, vienam jų šį savaitgalį bus pristatyta Kaziuko mugė.

„Čia aš neatsitiktinai paminėjau psichologinę pagalbą, kurios jie iš esmės neturi šiuo metu (...). Jie yra aiškūs, konkretūs, jie žino savo tikslus, žino savo siekius ir idealus turi. Bet yra tokios situacijos, kad vis tik jie dar gyvena barikadose“, – dėstė A. Bunys.

Pilietinio judėjimo narys Darius Abromaitis ragino tam pasitelkti Krašto apsaugos ministerijos specialistus.

„Reikalinga tikrai sisteminė pagalba. Kol kas su reabilitacija pas mus yra labai prastai ir tie žmonės, kurie buvo atvežti gydymui pirmieji, realiai buvo apgyvendinti sanatorijoje prie jūros ir apie jokią rimtesnę pagalbą nebuvo net pagalvota. Čia tikrai yra labai daug ką nuveikti, aš žinau, kad mūsų Krašto apsaugos ministerija turi visas galimybes ir profesionalus suteikti tą pagalbą, tačiau tam, kad tai įvyktų, reikalingas vyriausybinio lygmens sprendimas“, – aiškino D. Abromaitis.

Dar vienas judėjimo aktyvistas Haroldas Daublys dėstė, kad Ukrainoje rengiami sąrašai žmonių, kurie galėtų atvykti į Lietuvą psichologinės pagalbos. Jis aiškino, kad Maidane tebegyvena tūkstančiai žmonių, kurie buvo pastatę save už įstatymo ribų ir kuriems reikalinga ilgalaikė medicininė ir psichologinė pagalba.

Pats judėjimas teigia iš žmonių aukų surinkęs apie 100 tūkst. litų paramos, už kurią, pavyzdžiui, buvo apmokėti dalies išvykstančių iš Lietuvos čia gydytų ukrainiečių lėktuvų bilietai, taip pat Lietuvos medikų kelionė į Kijevą, dalis pinigų buvo išdalinta Maidane sužeistiems, vieno žuvusio asmens, palikusiam tris vaikus, šeimai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.