Lietuvoje

2014.03.07 15:06

B. Vėsaitė viešai paneigė mestus kaltinimus P. Lukauskui

BNS2014.03.07 15:06

Seimo narė socialdemokratė Birutė Vėsaitė įvykdė teismo sprendimą ir viešai paneigė žodžius, pasakytus apie buvusį „Verslios Lietuvos“ vadovą Paulių Lukauską.

Seimo narė socialdemokratė Birutė Vėsaitė įvykdė teismo sprendimą ir viešai paneigė žodžius, pasakytus apie buvusį „Verslios Lietuvos“ vadovą Paulių Lukauską.

Penktadienio dienraščio „Lietuvos rytas“ numeryje paskelbtas buvusios ūkio ministrės B.Vėsaitės žodžių paneigimas: „Birutės Vėsaitės paskleistas teiginys „mes matėme ir tam tikras, sakyčiau, lėšų plovimo... tendencijas“ neatitinka tikrovės ir žemina Pauliaus Lukausko garbę ir orumą“.

Vilniaus miesto apylinkės teismas sausio 23 dieną nusprendė įpareigoti atsakovę B. Vėsaitę per dvi savaites nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos savo lėšomis be komentarų paskelbti paneigimą „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ arba artimiausiame dienraščio „Lietuvos rytas“ numeryje.

Byloje nustatyta, kad ministerijos atliktas auditas nenustatė pinigų plovimo požymių – apie tai, komentuodama P. Lukausko atleidimą, žiniasklaidai buvo užsiminusi B. Vėsaitė. Teismas pažymėjo, kad asmeniui priskyrimas tokios konkrečios savybės kaip lėšų plovimas, kuri baudžiamojo įstatymo kvalifikuojama kaip nusikaltimas ir yra uždrausta, akivaizdžiai žemina asmens garbę ir orumą.

Teismas nusprendė nepriteisti P. Lukausko reikalauto 10 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimo, tačiau politikei teks atlyginti 1 tūkst. litų advokato išlaidų, 222 litus žyminio mokesčio.

Buvęs Ūkio ministerijos valdomos viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ vadovas P. Lukauskas Seimo narę B. Vėsaitę teismui apskundė dėl teiginių apie jo atleidimo priežastis.  P. Lukauskas atsistatydino gavęs Ūkio ministerijos, kuriai tuomet vadovavo B. Vėsaitė, pasiūlymą dirbti žemesnėse pareigose arba pasitraukti.

Pernai gruodį naujuoju „Verslios Lietuvos“ vadovu tapo audito ir verslo konsultacijų kompanijos „Deloitte Lietuva“ verslo plėtros direktorius ir premjero visuomeninis konsultantas investicijų klausimais Mantas Nocius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt