Lietuvoje

2014.03.07 13:22

Seimas spręs, ar kreiptis dėl R. Pakso į KT

ELTA2014.03.07 13:22

Seimas spręs, ar kreiptis dėl galimybės Tvarkos ir teisingumo pirmininkui Rolandui Paksui kandidatuoti Prezidento rinkimuose, į Konstitucinį teismą (KT).

Seimas spręs, ar kreiptis dėl galimybės Tvarkos ir teisingumo pirmininkui Rolandui Paksui kandidatuoti Prezidento rinkimuose, į Konstitucinį teismą (KT).

„Mes kalbėjome politinėje taryboje, bus pateiktas tekstas ir įtraukta į artimiausią darbotvarkę, ir Seimas balsuos dėl kreipimosi į KT“, – sakė L. Graužinienė po valdančiųjų posėdžio Seime.

Kaip ELTA jau rašė, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) neregistravo R. Pakso pretendentu į kandidatus į Prezidentus. Sprendimas buvo apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, kuris palaikė VRK poziciją.

Naujausios apklausos rodo, kad R. Paksas prezidento rinkimuose – antrasis pagal populiarumą kandidatas po dabartinės šalies vadovės, kurios reitingas beveik tris kartus didesnis.

Seimas antrą kartą nebalsavo dėl konstitucinės pataisos, kuri galėjo atverti R. Paksui galimybę siekti prezidento posto.

Tačiau sprendimą R. Pakso kandidatūrą kelti į prezidentus priėmė partijos Tvarka ir teisingumas valdyba. Esą tam kelius atveria Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kuriame pažymima, kad nepakeitus konstitucinio akto dėl Lietuvos narystės ES negali būti daromos jokios pagrindinio šalies įstatymo pataisos, kuriomis būtų paneigti Lietuvos narystės ES įsipareigojimai.

Europos Žmogaus Teisių Teismas yra pripažinęs, kad draudimas R. Paksui iki gyvos galvos rinkimuose dalyvauti yra neproporcingas padarytam nusižengimui.

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.07.08 14:28

Premjeras paaiškino, kodėl prakalbo apie kaukių grąžinimą: matome, kitur antros bangos kilimas yra žaibiškas Skvernelis: atvežtiniai atvejai kelia didžiausią riziką; atnaujinta 14.48

5
Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32