Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Valdantieji D. Grybauskaitei duoda savaitę

Valdančioji koalicija reikalauja, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė per savaitę pateiktų įrodymus dėl savo pasisakymų apie Darbo partiją.

Valdančioji koalicija reikalauja, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė per savaitę pateiktų įrodymus dėl savo pasisakymų apie Darbo partiją.

„Vieningai buvo sutarta, kad valdančioji dauguma lauks faktų, kurie buvo pateikti viešai. Ir visa ta informacija turėtų būti pateikta per ateinančią savaitę. Tuos faktus turėtų pateikti Lietuvos Respublikos prezidentė“, – po valdančiųjų politinės tarybos posėdžio žurnalistams teigė premjeras Algirdas Butkevičius.

„Tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas išdėstė, kad valdantieji į D. Grybauskaitę kreipsis raštu.

Seimo Pirmininkė, prezidentė ir premjeras, anot Valstybės saugumo departamento (VSD), gauna tokią pat žvalgybinę informaciją. Prieš politinės tarybos posėdį Darbo partijos lyderė Loreta Graužinienė pareiškė negalinti pasakyti, ar gavo VSD duomenų apie savo partijos ryšius su Maskva.

„Aš negaliu atskleidinėti informacijos, kuri yra su grifu „Slaptai“ ar kitais grifais. Įstatymas numato, kaip institucijos turi teikti informaciją“, – žurnalistams teigė Seimo Pirmininkė.

Po valdančiųjų susirinkimo ji šią poziciją pakartojo, bet kiek praplėtė savo mintį. „Jeigu būtų pateikta kažkokia tai informacija, aš manau, koalicija jau būtų priėmusi sprendimus“, - sakė L. Graužinienė.

DELFI primena, jog D. Grybauskaitė apie Darbo partijos ryšius su Kremliumi prabilo aiškindama, dėl ko L. Graužinienės nekviečia aptarti valstybės saugumo reikalų Ukrainos įvykių kontekste. „Kai sprendžiami Lietuvos, taip pat ir NATO apginamumo klausimai, Darbo partijos kandidatų ir ypač vadovų kviesti negalėsiu. Turime žinių, kad šios partijos vadovai gali būti įtakojami Kremliaus“, – pareiškė prezidentė.