Naujienų srautas

Lietuvoje2014.03.07 14:23

A. Butkevičius: nesvarstoma dislokuoti „Patriot“ raketų Lietuvoje

BNS 2014.03.07 14:23

Svarstymai apie galimybę Lietuvoje dislokuoti raketas „Patriot“ yra neteisingi, sako premjeras Algirdas Butkevičius. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžia, kad tokios ginkluotės reikmė turi būti svarstoma ne atskirų politikų, o specialistų lygiu kartu su partneriais.

Svarstymai apie galimybę Lietuvoje dislokuoti raketas „Patriot“ yra neteisingi, sako premjeras Algirdas Butkevičius. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžia, kad tokios ginkluotės reikmė turi būti svarstoma ne atskirų politikų, o specialistų lygiu kartu su partneriais.

„Tikrai tai nėra planuojama, ta informacija yra visiškai neteisinga“, – penktadienį radijo stočiai „Laisvoji banga“ sakė Vyriausybės vadovas.

„Aš manyčiau, kad tai pirmiausia ne šiandienos diskusijų klausimas ir ne tokiu pavidalu tai reikia daryti, kada vienas ar kitas politikas tai sako. Tai darys specialistai, priklausomai nuo to, kokia bus mūsų ateities situacija, mūsų saugumo parametrai, mūsų finansinės galimybės ir po pasitarimų su mūsų partneriais, kiek ir kokių saugumo priemonių reikės šiame regione, tokios priemonės ir bus“, – žurnalistams Klaipėdoje penktadienį sakė D. Grybauskaitė.

Ketvirtadienį JAV Strateginių ir tarptautinių studijų centro Europos naujųjų demokratijų programos vadovas, politologas Januszas Bugajskis interviu LRT portalui svarstė, kad po to, kas įvyko Ukrainoje, Jungtinių Valstijų karo pajėgų elementai gali būti dislokuoti Lietuvoje – tai galėtų būti kad ir raketų „Patriot“ baterijos.

„Reikia pripažinti, kad padėtis Ukrainoje lieka įtempta. Rusija ir kariniais veiksmais, ir politinio spaudimo priemonėmis vis kėsinasi į Ukrainos valstybės suverenumą“, – kalbėjo premjeras.

Jis teigė, kad Krymo parlamento noras atsiskirti nuo Ukrainos ir tapti Rusijos dalimi prieštarauja Ukrainos Konstitucijai, todėl yra neteisėtas.

„Kiek žinau, toks Krymo Rados sprendimas prieštarautų Ukrainos konstitucijai. Mano manymu, tada šis sprendimas neteisėtas ir tikiuosi, kad Lietuva pasmerktų tokį tarptautinės teisės laužymą. Mes pasisakome, kad Ukraina negali būti daloma, gerbiame Ukrainos piliečių apsisprendimą. Ukrainos vyriausybė patvirtinta Radoje demokratiniu keliu, vadovaujantis Ukrainos konstitucija, tarptautiniais teisės aktais“, – sakė A. Butkevičius.

Kita vertus, jis teigė, kad Krymas greičiausiai taps dar vienu vadinamuoju įšaldytu konfliktu.

Ketvirtadienį prorusiški Krymo įstatymų leidėjai nutarė kreiptis į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kad Krymas būtų prijungtas prie šios šalies. Jie pažadėjo kovo 16 dieną surengti referendumą dėl Krymo prisijungimo. Šiuo metu Juodosios jūros pusiasalį kontroliuoja rusų karinės pajėgos.

Referendumo data buvo paankstinta, perkeliant jį iš kovo 30 dienos. Rinkėjai taip pat turės atsakyti į klausimą, ar nori sugrąžinti 1992 metų konstituciją, suteikusią regionui didžiulę autonomiją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi