Naujienų srautas

Lietuvoje2014.03.06 15:49

Prokurorai prašo suimti ES lėšų grobstymu įtariamą Vilniaus milijonierių

Generalinė prokuratūra prašo trims mėnesiams suimti vienu turtingiausių Lietuvos žmonių laikomą verslininką Sergejų Rachinšteiną – sukčiavimu įtariamas milijonierius ketvirtadienio popietę atvežtas į teismą.

Generalinė prokuratūra prašo trims mėnesiams suimti vienu turtingiausių Lietuvos žmonių laikomą verslininką Sergejų Rachinšteiną – sukčiavimu įtariamas milijonierius ketvirtadienio popietę atvežtas į teismą.

S. Rachinšteiną Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai sulaikė trečiadienį, jam priklausiusios bendrovėse tyrėjai atliko kratas.

Įtariama, kad jis sukčiavimo būdu per fiktyviai įsteigtas bendroves siekė ir jau užvaldė Europos Sąjungos (ES) lėšas. Pirminiais duomenimis, įtariama, kad verslininko įsteigtos bendrovės užvaldė apie 1,5 mln. Lt, be to, siekė užvaldyti dar gerokai didesnę sumą.

Ketvirtadienio popietę S. Rachinšteiną policijos pareigūnai atvežė į Vilniaus miesto apylinkės teismą – verslininkas net nebandė slėptis nuo fotografų ir televizijų operatorių. Paklaustas, ar pripažįsta jam pareikštus įtarimus, jis tepasakė, jog ne.

Prašydama suimti verslininką Generalinės prokuratūros prokurorė Sigutė Malinauskienė teigė, kad įtariamasis gali pasislėpti nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų ar teismo, daryti naujus nusikaltimus bei trukdyti tyrimui.

Ar S. Rachinšteinui bus skirta griežčiausia kardomoji priemonė, šiuo metu sprendžia ikiteisminio tyrimo teisėjas.

Šiuo metu Vilniaus apygardos teisme yra nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje prokurorai S. Rachinšteiną kaltina dėl pusantro milijono litų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) grobstymo iš valstybės biudžeto. Anksčiau teismas jį yra išteisinęs, todėl prokurorai nuosprendį apskundė ir verslininkui bei jo septyniems bendrams pateikė naujus kaltinimus.

Su nuosprendžiu nesutinkantis valstybinį kaltinimą palaikęs prokuroras Vytautas Kukaitis patikslino kaltinimus ir apeliacinės instancijos teismo prašo pripažinti, kad valstybei buvo nesumokėta 1,644 mln. Lt PVM.

Pareigūnai teigia išsiaiškinę, kad S. Rachinšteinas į įmonės kasą įnešė 15,7 mln. Lt, iš kurių dalis lėšų buvo panaudota galimai nusikalstamai veikai įvykdyti – sukčiavimui mokesčių srityje.

Anksčiau prokurorai buvo skelbę, jog S. Rachinšteinas buvo kaltinamas tuo, kad būdamas bendrovės „Serneta“ akcininko Fimos Rachinšteino įgaliotuoju asmeniu, nuo 2000-ųjų rugpjūčio iki 2004-ųjų pabaigos, veikdamas organizuotoje grupėje, turėdamas vieningą nusikalstamą sumanymą apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą sukčiaujant mokesčių apskaičiavimo ir sumokėjimo srityje, koordinuodamas organizuotos grupės narių veiksmus, paskirstydamas jų vaidmenis, siekdamas suklaidinti mokesčius skaičiuojančias valstybines institucijas, skirtingais laikotarpiais keisdamas bendrovių statytinius direktorius bei buhalterius, organizavo tikrų dokumentų suklastojimą ir suklastotų dokumentų panaudojimą bei apgaulingą įmonių buhalterinės apskaitos tvarkymą, organizavo ir vykdė didelės vertės svetimo turto įgijimą apgaule.

Ikiteisminio tyrimo metu prokurorai teigė nustatę, kad S. Rachinšteinas nurodė apgaulingai organizuoti ir tvarkyti bendrovių „Serneta“, „Acumen“, „Sparteka“, „Lavanija“, „Vanteras“, „Šeškinės Širvinta“, „Vilniaus vaivorykštė“ ir „Saturnas“ buhalterinę apskaitą.

Pasak prokurorų, buhalteriniuose dokumentuose buvo pateiktos žinomai melagingos ūkinės operacijos – realiai neįvykusios tariamos prekių ir paslaugų pirkimo operacijos, dėl ko „Serneta“, „Acumen“ ir „Sparteka“ buhalterinėje apskaitoje ir finansinėje atskaitomybėje apgaule neteisėtai buvo išskirtos pirkimo PVM sumos bei sąnaudos, mažinančios apmokestinamąjį pelną, po ko šios piniginės lėšos žinomai suklastotų dokumentų pagalba, neteisėtai buvo išgrynintos iš įmonių kasos.

Įtariama, kad pinigai buvo perduoti S. Rachinšteinui.

Galimam civiliniam ieškiniui užtikrinti pareigūnai yra areštavę daugiau kaip 1,5 mln. Lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi