Lietuvoje

2014.03.06 11:08

Premjeras kritikuoja prezidentės pasisakymą dėl „Darbo partijos“

BNS2014.03.06 11:08

Vyriausybės vadovas socialdemokratas Algirdas Butkevičius sako, jog iš prezidentės Dalios Grybauskaitės lūpų nuskambėjusi informacija dėl galimos Rusijos įtakos valdančiosios Darbo partijos vadovams pasitikėjimo valstybe nepriduoda.

Vyriausybės vadovas socialdemokratas Algirdas Butkevičius sako, jog iš prezidentės Dalios Grybauskaitės lūpų nuskambėjusi informacija dėl galimos Rusijos įtakos valdančiosios Darbo partijos vadovams pasitikėjimo valstybe nepriduoda.

„Ta informacija greitai skleidžiama ir tą informaciją greitai gauna kitos šalys, manau, kad tokia informacija pasitikėjimo valstybe neprideda“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė A. Butkevičius, komentuodamas prezidentės pasisakymą.

Jis taip pat pažymėjo, kad jei yra žinių dėl Kremliaus įtakos „darbiečiams“, ši informacija turi būti žinoma šalies vadovams.

Vyriausybės vadovas sakė, kad prezidentės paskelbto pareiškimo tikrumą reikia išsiaiškinti, bet nepritarė Seimo komisijos kūrimui, kaip pasiūlė parlamento vadovė Darbo partijos pirmininkė Loreta Graužinienė.

„Aš manau, kad turėtų greičiau išsiaiškinti ir turėtų būt greit aišku, ar yra, ar ne (tokių žinių – red.), jei komisija pradės darbą, manau, kad visas procesas labai užsitęs“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Klausiamas, ar griežtas prezidentės pareiškimas yra sietinas su prezidento rinkimų kampanija, A.Butkevičius sakė neatmetantis tokios galimybės: „Per rinkimų kampaniją visada atsiranda daugiau informacijos, kuri išreiškiama tam tikrų kandidatų, ir manau, kad tikriausiai reikėtų ir sutikt su ta mintim“.

Seimo pirmininkė Darbo partijos vadovė L. Graužinienė reaguodama į D. Grybauskaitės pasisakymą pareiškė, kad prezidentei nepaneigus savo žodžių Seime bus inicijuojama komisija.

„D.Grybauskaitė turi pateikti faktus, pagrindžiančius jos žodžius apie valdančiąją Darbo partiją, priešingu atveju ji turės juos paneigti ir atsiprašyti. Jeigu tai neįvyks, Seime bus inicijuojama komisija dėl prezidentės įgaliojimų viršijimo“, – sakė L. Graužinienė.

Šalies vadovės pareiškimą L. Graužinienė taip pat pavadino absurdišku ir sako esant „politikavimu ir rinkimų kampanijos dalimi“.

Prezidentė D. Grybauskaitė, trečiadienį apsilankiusi Zoknių karinių oro pajėgų aviacijos bazėje, pareiškė turinti žinių, kad valdančiosios Darbo partijos vadovams įtaką gali daryti Rusijos vadovybė, todėl partijos atstovai nebus kviečiami į pasitarimus dėl šalies gynybos klausimų.

„Kai sprendžiami Lietuvos, taip pat ir NATO apginamumo klausimai, Darbo partijos kandidatų ir ypač vadovų kviesti negalėsiu. Turime žinių, kad šios partijos vadovai gali būti įtakojami Kremliaus“, – sakė prezidentė žurnalistams.

„Todėl aiškiai noriu pareikšti Lietuvos žmonėms, kad Lietuvos ir NATO šalių gynyba nebus šios partijos interesų rate“, – pridūrė D. Grybauskaitė.

Dėl Rusijos agresijos Kryme prezidentė pirmadienį sukvietė pasitarimą, į kurį pakvietė visus Valstybės gynimo tarnybos narius, išskyrus Seimo pirmininkę, Darbo partijos vadovę L. Graužinienę. Į pasitarimą nebuvo pakviestas ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas „darbietis“ Artūras Paulauskas, nors Užsienio reikalų bei Europos reikalų komitetų vadovai, kai kurie Seimo vicepirmininkai dalyvavo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt