Naujienų srautas

Lietuvoje2014.03.05 11:57

Į stebėtojų misiją Kryme išvyko du Lietuvos karininkai

BNS 2014.03.05 11:57

Į stebėtojų misiją Ukrainos Krymo regione trečiadienį išvyko du Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Ginklų kontrolės skyriaus inspektoriai.

Į stebėtojų misiją Ukrainos Krymo regione trečiadienį išvyko du Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Ginklų kontrolės skyriaus inspektoriai, Lietuva ruošiasi siųsti ir vieną diplomatą.

Ukrainos kvietimu iki kovo 12 dienos du karininkai dalyvaus Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėjimo misijoje, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Anot ministerijos, karinių stebėtojų veiklai Kryme specialaus ESBO mandato nereikia, nes valstybės turi teisę savanoriškai kviesti inspektorius į teritoriją, kurioje galbūt vykdoma įtarimus tarptautinei bendrijai kelianti karinė veikla.  

Be Lietuvos, į Ukrainos kvietimą siųsti stebėtojus atsiliepė dar 16 valstybių – Latvija, Estija, Čekija, JAV, Lenkija, Norvegija, Vokietija, Jungtinė Karalystė, Slovakija, Danija, Kanada,  Vengrija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Japonija.

Krašto apsaugos ministro atstovas spaudai BNS sakė, kad į Krymą išvyko pulkininkas leitenantas Raimondas Ivanauskas ir majoras Zbignevas Žulonas.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pranešė, kad Lietuva taip pat yra atrinkusi vieną diplomatą, kuris vyktų į ESBO civilinę misiją.

„Diplomatas yra atrinktas, pasirengęs bet kuriuo metu išvykti, kai misija bus patvirtinta“, – žurnalistams Seime sakė ministras.

Pasak L.Linkevičiaus, stebėtojų buvimas yra būtinas siekiant gauti objektyvią informaciją ir „būtų tam tikras saugiklis prieš tolesnį eskalavimą“.

Ministro teigimu, nepavykus sutarti dėl ESBO misijos, savo misiją galėtų pasiųsti Europos Sąjunga (ES). ESBO priklauso 57 šalys, tarp jų ir Rusija.

L. Linkevičius kalbėdamas su žurnalistais taip pat užsiminė, kad kariniai stebėtojai neįleisti į Krymą, bet Krašto apsaugos ministerija patikslino, kad jie yra pakeliui, o Rusija tiesiog iš anksto informavo, jog neleis į savo karines bazes.

„Mūsų ESBO kariniai stebėtojai yra pakeliui į Ukrainą. Susitikę Odesoje su kitų šalių kariniais stebėtojais jie planuoja vykti į Krymą. Rusija yra informavusi, kad ji į savo karines bazes ESBO stebėtojų neįsileis“, – BNS sakė krašto apsaugos ministro atstovas spaudai Vaidotas Linkus.

Šiuo metu Ukrainos Krymo pusiasalį faktiškai kontroliuoja Rusijos pajėgos, o Ukrainos kariai lieka apsupti savo bazėse. Vakarai pasmerkė Rusijos karinę agresiją ir ragina Rusiją atitraukti savo karius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi