Lietuvoje

2014.03.05 10:12

Seimo vadovė jaučiasi saugi: krašto apsaugos biudžeto šiemet didinti nereikia

BNS 2014.03.05 10:12

Seimo Pirmininkė Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė sako nepritarianti opozicinių konservatorių siūlymui dar šių metų biudžete numatyti papildomą 100 mln. litų finansavimą krašto apsaugai.

Seimo Pirmininkė Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė sako nepritarianti opozicinių konservatorių siūlymui dar šių metų biudžete numatyti papildomą 100 mln. litų finansavimą krašto apsaugai.

„Jei tai yra 2014 metai – tai tikrai neparemsiu (siūlymo), nes biudžetas yra paskirstytas Seime, ir buvusi ministrė Rasa Juknevičienė gerai žino, kad biudžetas perskirstomas sulaukus pusmečio. Tokios būtinybės dabar nėra ir krašto apsaugos ministras (Juozas Olekas – red.) aiškiai pasakė, kad jie tikrai asignavimų rėmuose gali dabar turėti tai, kas šiuo metu būtina ir reikalinga kariuomenei, ir jeigu bus kažkokių nenumatytų atvejų, tai valstybėje galima rasti pinigų neperskirstant biudžeto“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“ sakė L. Graužinienė.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovė R. Juknevičienė antradienį įregistravo nutarimo projektą, kuriuo siūlo pareigoti Vyriausybę iki šių metų balandžio Seimui pateikti projektą dėl 2014 metų biudžeto persvarstymo, kad ne mažiau kaip 100 mln. litų papildomų asignavimų tektų Krašto apsaugos ministerijai.

„Aš net neįsivaizduoju, ką išgelbės 100 mln. litų Krymo atveju. Čia reikėtų matyti, ką planuoja. Galbūt buvusi ministrė gali pasakyti, ką ji siūlo pirkti, kokias priemones ir taip toliau. Tada visiems galbūt bus aiškiau“, – sakė L. Graužinienė.

Konservatorė R. Juknevičienė yra pasiūliusi nustatyti, kad papildomos lėšos būtų skiriamos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų kovinių pajėgumų stiprinimui ir oro erdvės gynybos sistemos plėtrai. Papildomas lėšas siūloma taip pat nukreipti Lietuvos kariuomenės rezervo ir piliečių rengimui valstybės gynybai.

Siūlymą dar šiemet didinti gynybos finansavimą R. Juknevičienė grindžia susiklosčiusia situacija Ukrainoje ir Lietuvos pasienyje, „kai Rusija demonstruoja savo karinę galią pratybų Karaliaučiuje metu ir tiesiogiai kišasi į Ukrainos vidaus reikalus į Krymą įvedusi karines pajėgas“.

R. Juknevičienės manymu, 2015 metais Krašto apsaugos ministerijai skirti asignavimai turi sudaryti ne mažiau kaip 0,9 proc. bendrojo vidaus produkto.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.