Lietuvoje

2015.09.08 13:45

L. Linkevičius: V. Putinas šmeižia ir skatina neapykantą prieš lietuvius

BNS2015.09.08 13:45

Lietuvos pareigūnai nesantaiką kurstančiu šmeižtu pavadino Rusijos prezidento Vladimiro Putino kaltinimus Lietuvai ir Lenkijai, esą jos rengė kovotojus Kijeve.

Lietuvos pareigūnai nesantaiką kurstančiu šmeižtu pavadino Rusijos prezidento Vladimiro Putino kaltinimus Lietuvai ir Lenkijai, esą jos rengė kovotojus Kijeve.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius tai pavadino pagrindo neturinčiomis insinuacijomis, o prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja pareiškė, kad tokiu melu Rusija mėgina pateisinti karinius veiksmus kaimyninėje Ukrainoje.

„V. Putino kaltinimai Lietuvai yra pagrindo neturinčios insinuacijos, kuriomis siekiama pateisinti agresiją ir paskatinti neapykantą prieš lietuvius Rusijoje“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė ministras.

„Melas ir propaganda, iki kurios nusileidžia Rusija, kad pateisintų savo karinius veiksmu Ukrainoje, svetimos šalies teritorijoje“, – BNS sakė prezidentės patarėja Jovita Neliupšienė.

V. Putinas antradienį pareiškė, kad per Kijeve vykusius Ukrainos opozicijos ir saugumo pajėgų susirėmimus veikė Lietuvoje ir Lenkijoje specialiai parengti kovotojai.

„Pasižiūrėkite, kaip gerai buvo paruošti žmonės, kurie veikė Kijeve. Juos, kaip žinoma, ruošė atitinkamose bazėse kaimyninėse teritorijose – Lietuvoje, Lenkijoje, taip pat pačioje Ukrainoje. Ruošė instruktoriai. Ruošė ilgą laiką. Jie paskirstyti dešimtimis, šimtais, organizuotai veikia, turi geras ryšio sistemas. Viskas veikia kaip laikrodis. Matėte kaip jie dirba? Visiškai profesionaliai, kaip specialiosios pajėgos. Kodėl manote, kad Kryme turėtų būti blogiau?“ – per spaudos konferenciją antradienį sakė V. Putinas. Jo spaudos konferencijos stenograma patalpinta Rusijos prezidento oficialioje svetainėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt