Lietuvoje

2014.03.04 13:25

B. Vėsaitė pasiduoda: paneigs žodžius apie P. Lukauską

BNS 2014.03.04 13:25

Seimo narė socialdemokratė Birutė Vėsaitė neskųs teismo spendimo, kuriuo ji pripažinta pažeidusi buvusio „Verslios Lietuvos“ vadovo Pauliaus Lukausko garbę ir orumą, ir įpareigota per dvi savaites nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos paneigti savo žodžius.

Seimo narė socialdemokratė Birutė Vėsaitė neskųs teismo spendimo, kuriuo ji pripažinta pažeidusi buvusio „Verslios Lietuvos“ vadovo Pauliaus Lukausko garbę ir orumą, ir įpareigota per dvi savaites nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos paneigti savo žodžius.

Politikei nepalankus teismo verdiktas buvo paskelbtas sausio 23 dieną. Šalys jį galėjo apskųsti per mėnesį, tačiau šia teise nepasinaudojo ir praėjusią savaitę sprendimas įsiteisėjo.

„Gerbiu teismo sprendimą“, – BNS sakė B. Vėsaitė. Ji nepanoro pasakoti apie savo apsisprendimo motyvus, kada paskelbs paneigimą, tik pripažino, kad paneigs savo žodžius.

„Dar turiu laiko“, – BNS tepasakė parlamentarė ir padėjo ragelį.

Vilniaus miesto apylinkės teismas yra nusprendęs įpareigoti atsakovę B. Vėsaitę per dvi savaites nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos savo lėšomis be komentarų paskelbti paneigimą „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ arba artimiausiame dienraščio „Lietuvos rytas“ numeryje.

„Atsakovės nurodyti faktai tikrovėje neegzistavo“, – paskelbė teisėja Lijana Visokavičienė. Byloje nustatyta, kad ministerijos atliktas auditas nenustatė pinigų plovimo požymių – apie tai, komentuodama P. Lukausko atleidimą, žiniasklaidai buvo užsiminusi B. Vėsaitė. Teismas pažymėjo, kad asmeniui priskyrimas tokios konkrečios savybės kaip lėšų plovimas, kuri baudžiamojo įstatymo kvalifikuojama kaip nusikaltimas ir yra uždrausta, akivaizdžiai žemina asmens garbę ir orumą.

Teismas nusprendė nepriteisti ieškovo reikalauto 10 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimo, tačiau politikei teks atlyginti 1 tūkst. litų advokato išlaidų, 222 litus žyminio mokesčio.

Teismo manymu, ieškovas P. Lukauskas nepateikė duomenų, kad būtų patyręs sunkumų dėl eksministrės išsakytų žodžių, jo atstovė teisme patvirtino, kad jis turi darbą. Teismo manymu, pakaks vien to, kad politikė viešai paneigs savo žodžius.

Buvęs Ūkio ministerijos valdomos viešosios įstaigos „Versli Lietuva“ vadovas P.  Lukauskas Seimo narę B.Vėsaitę teismui apskundė dėl teiginių apie jo atleidimo priežastis.

P. Lukauskas atsistatydino gavęs Ūkio ministerijos, kuriai tuomet vadovavo B. Vėsaitė, pasiūlymą dirbti žemesnėse pareigose arba pasitraukti.

Pernai gruodį naujuoju „Verslios Lietuvos“ vadovu tapo audito ir verslo konsultacijų kompanijos „Deloitte Lietuva“ verslo plėtros direktorius ir premjero visuomeninis konsultantas investicijų klausimais Mantas Nocius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.