Lietuvoje

2012.08.21 11:05

LRT programas transliuos „SATV Network“, „Bitė Lietuva“ ir „Toptronas“

2012.08.21 11:05

LRT programas kitais metais transliuos naujai įdiegtas skaitmeninis antžeminis tinklas, kurį pastatyti ir įrengti pagal pirmadienį pasirašytą sutartį įsipareigojo konsorciumas „SATV Network“, „Bitė Lietuva“ ir „Toptronas“. 

LRT programas kitais metais transliuos naujai įdiegtas skaitmeninis antžeminis tinklas, kurį pastatyti ir įrengti pagal pirmadienį pasirašytą sutartį įsipareigojo konsorciumas „SATV Network“, „Bitė Lietuva“ ir „Toptronas“. 

Naujojo tinklo atsiradimą garantavo praėjusiais metais priimta LRT įstatymo pataisa, suteikusi visuomeniniam transliuotojui atskirą didesnio transliacinio pajėgumo antžeminės skaitmeninės televizijos tinklą.  

Pataisa taip pat suteikė teisę LRT pačiai konkurso tvarka pasirinkti paslaugos teikėją. „Pasirinkome programų siuntėją, geriausiai atitikusį keltus reikalavimus, remdamiesi pasiūlyta kaina, techninėmis ir kitomis charakteristikomis, aprėpties galimybėmis ir rinkoje turima patirtimi“, – sako LRT televizijos direktorius Rimvydas Paleckis.

LRT įstatymo pataisa atveria galimybes plėsti ir tobulinti LRT kuriamas programas. Esant geresniam finansavimui, visuomeninis transliuotojas naujuoju tinklu galėtų siųsti naujas programas, pavyzdžiui, pradėti transliuoti atskirą programą vaikams, transliuoti HD formatu ir t.t. 

Naujasis tinklas turėtų pradėti veikti ne vėliau kaip po 9 mėnesių. Iki tol LRT programos bus matomos kaip įprasta.

***************************************************************************************

Konsorciumą sudaro trys bendrovės: UAB „SATV Network“, UAB „Toptronas“ ir UAB „Bitė Lietuva“. 

UAB „SATV Network“ yra projekto integratorius, organizuojantis tinklo projektavimą, statybą ir eksploataciją. „SATV Network“ rūpinsis ir  tinklo statybos finansavimu. Eksploatacijos metu „SATV Network“ užtikrins tinklo monitoringą ir tinkamą paslaugos teikimą. Be to, „SATV Network“ sumontuos  pagrindinę signalų formavimo stotį, kuri glaudins ir tankins LRT programas į skaitmeninį srautą.

UAB „Toptronas“ bus atsakingas už skaitmeninių siųstuvų projektų parengimą, montavimą ir priežiūrą. „Toptronas“ turi didelę skaitmeninių antžeminių bei analoginių TV ir radijo tinklų statymo ir eksploatavimo patirtį. Kompanija pastatė ir šiuo metu užtikrina dviejų „TEO LT“ tinklų veikimą ir prižiūri UAB „Baltijos TV“ ir UAB „Žinių radijas“ tinklus.

UAB „Bitė Lietuva“ teiks TV programų skirstymo į TV siųstuvus ir kai kurių siųstuvų laikymo savo objektuose paslaugas. Be to, kompanijos „Bitė Lietuva“ bazinėse stotyse bus įrengtos nuotolinės  LRT tinklo stebėjimo stotys, kurių telemetrinė informacija bus perduodama į UAB „SATV Network“ įkurtą monitoringo centrą.

Daugiau informacijos apie konsorciumą:

Petras Užpelkis, „SATV Network“ direktorius, tel. +370 699 38388 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.