Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Lietuva įves sankcijas už smurtą atsakingiems Ukrainos pareigūnams

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuva įves nacionalines sankcijas ir uždraus atvykti į šalį už smurtą Kijeve atsakingiems Ukrainos pareigūnams, ir neatmeta galimybės ateityje pritaikyti tokias sankcijas Rusijos pareigūnams, pirmadienį pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Lietuva uždraus atvykti į šalį už smurtą Kijeve atsakingiems Ukrainos pareigūnams, be to, neatmetama galimybės ateityje pritaikyti tokias sankcijas Rusijos pareigūnams, pirmadienį pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Lietuva vienašališką sąrašą paskelbs, stringant jo derinimui Europos Sąjungos (ES) mastu. Ministras BNS patvirtino, kad sąraše bus nušalintas Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius.

„Mes įvesime nacionalines vizų ribojimo sankcijas Ukrainos pareigūnams, atsakingiems už smurtą Kijeve. Jei ateityje situacija negerės ir toliau eskaluosis, neatmesčiau tokių sankcijų ir Rusijos pareigūnų atžvilgiu“, – BNS sakė ministras po Europos Sąjungos (ES) ministrų susitikimo.

ES ministrai prieš kelias savaites sutarė, kad bus įvesti vizų ribojimai ir įšaldytas turtas tiems ukrainiečiams, kurie kaltinami ėmęsi smurto prieš protestuotojus. Demonstracijoms prieš valdžią peraugus į neramumus praėjusį mėnesį Kijeve žuvo apie 100 žmonių.

L. Linkevičius neslėpė nusivylimo, kad ES iki šiol nepatvirtino konkretaus sąrašo: „Mano požiūriu, tai vyksta per lėtai“.

Dėl Rusijos agresijos Krymo regione į posėdį pirmadienį susirinkę ES užsienio reikalų ministrai bendrame pareiškime pasmerkė „aiškų Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo pažeidimą“ ir perspėjo, kad ES ir Rusijos santykiams gresia pavojus, jei Maskva nenutrauks įtampos Ukrainos eskalacijos.

Tačiau galutiniame pareiškime neliko perspėjimų dėl ginklų embargo, kurios buvo žiniasklaidoje cituotame pareiškimo juodraštyje.

Pasak L. Linkevičiaus, ES taip pat pasiuntė signalą, kad bus daroma pauzė derybose dėl bevizio režimo su Rusija, tuo pačiu metu sutelkiamas dėmesys tokioms deryboms su Ukraina.

Ministro teigimu, ES taip pat sveikina Ukrainos Vyriausybę, kad ši nepasidavė Rusijos provokacijoms.

„Pagyrėme, kad Ukraina nepasidavė Rusijos provokaciniams veiksmams, tai nusipelnė tam tikros pagarbos“, – sakė ministras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi